خود را قدرتمند سازید: ترفندهای موفقیت ۵

خود را قدرتمند سازید: ترفندهای موفقیت ۵
به این مقاله امتیاز دهید

ترفندهای موفقیت

در ادامه ی سری مقالات ترفندهای موفقیت به ادامه ی ترفندهای رسیدن به هدفِ “قدرتمند بودن” می پردازیم:

  • ترفند۲۵: به محض رسیدن به هدف، دادن اطلاعات را محدود کنید.

وقتی به مقصودتان رسیدید بهتر است با کسانیکه تمام نقطه ضعف ها و راهکارهایتان را می دانند با سیاست بیشتری دوستی کنید. البته منظور ما این نیست که بلافاصله همه ی دوستان گذشته و کمک هایشان را فراموش کنید اما جانب احتیاط را هم فراموش نکنید.

  • ترفند۲۶: بام خانه را قبل از باران تعمیر کن.

ای چینگ، یا “کتاب تغییر” چنین می آموزد:

“خردمند در صلح و آرامش می زید، اما خطر را از یاد نمی برد. خردمند از زندگی لذت می برد، اما مرگ را فراموش نمی کند. مراقب نظم است، اما بی نظمی را فراموش نمی کند”

هیچ کس نمی تواند مصیبت را پیش گویی کند، اما می توان خود را برای مقابله با آن آماده کرد تا در زمان بلایا و مخاطرات، از آسیب کاست.

  • ترفند۲۷: غذا را جز به گرسنگان نده.

کردار نیک تنها زمانی مفید است که گیرنده اش واقعا نیازمند باشد. تجارب خود که با زحمت بسیار بدست آوردید را به راحتی به رقیبانی که در لباس کمک گیرنده ظاهر می شوند فاش نکنید. البته توصیه های درست شما می تواند بسیاری از تازه کارها و کارآموزها را به افرادی موثر و خلاق و موفق تبدیل کند که برای همه ی جامعه مفید واقع شوند.

  • ترفند۲۸: از حسن نیت آتش استفاده کن.

یکی از فریب های قدیمی این است که حریقی به راه بیاندازید تا توجه حریفان جلب شود. سپس وقتی به خاموش کردن آتش شتافتند به آنها حمله کنید. این ترفند همانقدر که مفید است خطرناک هم است زیرا خطر همانقدر از روبرو تهدیدتان می کند که از پشت سر.

  • ترفند۲۹: هم چون ببر گوسفند را شکار کن.

وقتی هدف پیش چشمتان است، باید فقط به همان فکر کنید و نگذارید هیچ چیز دیگری ذهنتان را منحرف کند. حواس پرتی و عدم تمرکز باعث می شود هدفتان از دیدرس خارج شود.

  • ترفند۳۰: وقت باران، مراقب بام باش، دنبال چتر نگرد.

هر چه بیش تر کارهای بد دیگران را بدانید، در خطر بیشتری خواهید بود. به همین دلیل، اگر هرگز شاهد یا هم دست کسی نباشید زندگی امن تری دارید. اما گر چاره ای نبود چه؟ آن وقت باید در را بروی حقیقت باز کنید و به نگهبانی و حفاظت قدرتی عظیم تر تکیه کنید.

ادامه ی سری مقالات ترفندهای موفقیت را دنبال کنید


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن