IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
خرت و پرت

خود را از شرِ خرت و پرت ها خلاص کنید

خود را از شرِ خرت و پرت ها خلاص کنید

تقریبا هر روز اشکال مختلف “خرت و پرت” وارد زندگی ما می شوند که بیشتر مواقع استفاده ای ندارند و فضای فیزیکی و ذهنی را اشغال می کنند.

چه بخواهیم و چه نخواهیم این خرده ریزها وارد زندگی ما می شوند، در نتیجه اگر برای فرار از حداقل همان اندازه که وارد خانه می شود روشی نیابیم، نمی توان مانع بزرگ تر شدن کوه خرده ریزها و در نتیجه مشکل جمع آوری آنها شد. بسیاری از افراد با گفتن اینکه “خیلی زود به آنها رسیدگی می کنم” خود را به حماقت می زنند.

خرده ریزها شامل هر چیزی و همه چیزی می شود که فضا را اشغال کند، توجه ما را پراکنده سازد، آزار دهنده باشد و به طریقی هیچ وقت به کار ما نیاید. بعضی از اشکال معمول خرده ریزها شامل این موارد می شود، انبوه خرده ریزهای پستی، خرده های کاغذ، روزنامه های قدیمی، دفترچه تلفن، مجلات، لباس ها و حوله هایی که مورد استفاده نیستند، هدایا و موارد دیگری که نمی دانیم چه موارد استفاده ای دارند، دوچرخه ها و ابزارهای قدیمی، کلیدهایی که به آن احتیاجی نداریم، ظروف و قابلمه ها و تابه های زیاد، ظرف نقره ای و لوازم دیگر.

بسیاری از خانه ها را دیده ام که در صندوق هایشان چیزهایی انباشته بود که هیچ گاه هیچ کاربردی نداشتند و حتی قصد استفاده از هیچ کدام را هم نداشتند و وقتی از آنها می پرسیدم: “چرا این همه خرت و پرت نگه می دارید؟” پاسخ می دانند: “نمی دانم، همیشه آنها را داشته ایم.”

به نظر من دلیل این که مردم به جایی رسیده اند که اجازه می دهند خرده ریزها بر زندگی آنها غلبه کنند، این امر است که احساس شادی ناشی از رها شدن از خرده ریزها را تجربه نکرده اند.

به هر حال در مورد یک خانه ی خالی از خرده ریز، حالتی آرامش بخش وجود دارد. رها شدن از خرده ریزها راهی آسان برای ساده سازی زندگی و داشتن احساس ناشی از نظم و تحت کنترل بودن اوضاع است. به شما آرامش ناشی از داشتن فضای اضافی را می دهد. روح عاطفی شما را با تفویض احساسی از باز بودن و در ارتباط بودن با زندگی و آشفته نبودن، ارتقا می دهد.

شما می توانید خیلی آسان این کار را آغاز کنید. کشوها و صندوق های خانه را خالی کنید. وسایلی را که نیاز ندارید به کسانی بدهید که به آن نیاز دارند. یک سری از وسایل خود را بفروشید و ما بقی را به موسسات خیریه بدهید. مجلاتی را که واقعا مطالعه نمی کنید دور بریزید.

حالا نوبت لباس ها می رسد. آیا واقعا همه ی آنها را می پوشید؟ اگر نه، هر لباسی را که حداقل دو سال است نپوشیده اید به دیگران ببخشید.

بیشتر مردم از نتیجه ی این کارها ذوق زده می شوند. هرچه کمتر خرده ریزها را دور خود جمع کنیم، قدر وسایلی را که داریم، بیشتر می دانیم. امیدوارم شما نیز این روش را تجربه کنید، زیرا تصور می کنم از انجام آن خوشحال می شوید.

(منبع: از کاه کوه نسازید، دکتر ریچارد کارلسون)

ادامه ی مقالات خانواده ی موفق را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar