IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
خودتان را به جای همسرتان بگذارید

خودتان را به جای همسرتان بگذارید

خودتان را به جای همسرتان بگذارید

بسیار ناراحت کننده است که ما در این دنیا کمترین ارزش و قدرشناسی را در مورد کسی روا می داریم که بیشترین عشق را به او داریم، همسر!

خیلی راحت است که خود را در انبوهی از مسئولیت های زندگی غرق کنید و باور داشته باشید که کار همسر شما از کار شما بسیار آسان تر است و تمام زحمات و بار مسئولیتی را که به دوش اوست، فراموش کنید. این طرز تفکر رنجش بسیاری را به دنبال دارد؛ ولی تا حد زیادی می توان از آن اجتناب کرد. کلید موفقیت، “قرار دادن خود به جای اوست”.

مثالی می زنم، که می دانم میلیون ها استثنا دارد. در دنیای امروز، بسیاری از خانواده ها دو منبع درآمد دارند و بسیاری از مسئولیت های خانه را تقسیم کرده اند. در بسیاری از خانه ها این زنان هستند که بیرون از خانه کار می کنند و مردها بچه داری می کنند. آیا متوجه منظورم شدید؟

بسیاری از دوستان من مبتلا به همین مشکل هستند و قدر زحمات همسر خود را نمی دانند. در خانه های معمولی، مرد بیرون از خانه کار می کند و خانم در خانه زحمت می کشد. از نگاه غیر منصفانه، شوهر فکر می کند که همسرش خوشبخت است و نقش کم رنگی برای او قائل است.

او فکر می کند که نیازهای همسرش تامین است، و خودش مجبور است کل روز را بیرون از خانه کار کند. او به ندرت در کارهای خانه کمک می کند حتی اگر ساده ترین کارها را از او بخواهند. او به سختی کارهای خود واقف است؛ اما نقش همسر خود را کاملا عادی و بی ارزش می داند.

اما همین مرد هنگامی که همسرش برای چند روز خانه را ترک می کند، از انجام کارهای زیاد منزل وحشت می کند. اغلب وقتی این اتفاق می افتد آنها متوجه می شوند انجام امور خانه و تربیت فرزندان، کاری بسیار خسته کننده ای است. اساس دیدگاه جابجایی نقش ها، ابراز حس سپاسگزاری مجدد و شفقت به وظایف دیگری است.

این سیاست به هر دو زوج مربوط می شود. این امر در خانم ها نیز متقابلا دیده می شود که وظایف همسر خود را دست کم می گیرند و از دیر آمدن و یا نرسیدنش به شام شکایت می کنند و درک نمی کنند که چه وظیفه ی دشواری بر دوش همسرشان است.

در بیشتر مواردی که یکی از طرفین شاغل نیست، جابجایی نقش ها برای یک هفته واقع بینانه نیست. با وجود این بسیار مفید است که زن یا شوهر خود را در نقش طرف مقابل تجسم کند.

این یک تمرین ذهنی نیست، بلکه درک اهمیت و دشواری ذاتی هر دو نوع سبک زندگی است.وقتی این روش را بکار بگیرید به شما اطمینان می دهم که مصاحبت و معاشرت با افرادی که مورد قدرشناسی قرار گرفته اند برای شما لذت بخش خواهد بود.

(منبع: از کاه کوه نسازید، دکتر ریچارد کارلسون)

ادامه ی مقالات خانواده ی موفق را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar