خودتان را به جای همسرتان بگذارید

خودتان را به جای همسرتان بگذارید
مجموع 5 از 2 رای

خودتان را به جای همسرتان بگذارید

خودتان را به جای همسرتان بگذارید

بسیار ناراحت کننده است که ما در این دنیا کمترین ارزش و قدرشناسی را در مورد کسی روا می داریم که بیشترین عشق را به او داریم، همسر!

خیلی راحت است که خود را در انبوهی از مسئولیت های زندگی غرق کنید و باور داشته باشید که کار همسر شما از کار شما بسیار آسان تر است و تمام زحمات و بار مسئولیتی را که به دوش اوست، فراموش کنید. این طرز تفکر رنجش بسیاری را به دنبال دارد؛ ولی تا حد زیادی می توان از آن اجتناب کرد. کلید موفقیت، “قرار دادن خود به جای اوست”.

مثالی می زنم، که می دانم میلیون ها استثنا دارد. در دنیای امروز، بسیاری از خانواده ها دو منبع درآمد دارند و بسیاری از مسئولیت های خانه را تقسیم کرده اند. در بسیاری از خانه ها این زنان هستند که بیرون از خانه کار می کنند و مردها بچه داری می کنند. آیا متوجه منظورم شدید؟

بسیاری از دوستان من مبتلا به همین مشکل هستند و قدر زحمات همسر خود را نمی دانند. در خانه های معمولی، مرد بیرون از خانه کار می کند و خانم در خانه زحمت می کشد. از نگاه غیر منصفانه، شوهر فکر می کند که همسرش خوشبخت است و نقش کم رنگی برای او قائل است.

او فکر می کند که نیازهای همسرش تامین است، و خودش مجبور است کل روز را بیرون از خانه کار کند. او به ندرت در کارهای خانه کمک می کند حتی اگر ساده ترین کارها را از او بخواهند. او به سختی کارهای خود واقف است؛ اما نقش همسر خود را کاملا عادی و بی ارزش می داند.

اما همین مرد هنگامی که همسرش برای چند روز خانه را ترک می کند، از انجام کارهای زیاد منزل وحشت می کند. اغلب وقتی این اتفاق می افتد آنها متوجه می شوند انجام امور خانه و تربیت فرزندان، کاری بسیار خسته کننده ای است. اساس دیدگاه جابجایی نقش ها، ابراز حس سپاسگزاری مجدد و شفقت به وظایف دیگری است.

این سیاست به هر دو زوج مربوط می شود. این امر در خانم ها نیز متقابلا دیده می شود که وظایف همسر خود را دست کم می گیرند و از دیر آمدن و یا نرسیدنش به شام شکایت می کنند و درک نمی کنند که چه وظیفه ی دشواری بر دوش همسرشان است.

در بیشتر مواردی که یکی از طرفین شاغل نیست، جابجایی نقش ها برای یک هفته واقع بینانه نیست. با وجود این بسیار مفید است که زن یا شوهر خود را در نقش طرف مقابل تجسم کند.

این یک تمرین ذهنی نیست، بلکه درک اهمیت و دشواری ذاتی هر دو نوع سبک زندگی است.وقتی این روش را بکار بگیرید به شما اطمینان می دهم که مصاحبت و معاشرت با افرادی که مورد قدرشناسی قرار گرفته اند برای شما لذت بخش خواهد بود.

(منبع: از کاه کوه نسازید، دکتر ریچارد کارلسون)

ادامه ی مقالات خانواده ی موفق را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن