IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی دیجیتال بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات کلیکی تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
خم به ابرو نیاوردن

خم به ابرو نیاوردن

خم به ابرو نیاوردن

خم به ابرو نیاوردن یک حالت طبیعی چهره است. ماهیچه های لب بالایی منقبض می شوند تا از بروز احساسات جلوگیری کنند. افرادی که به هنگام شنیدن خبرهای بد یا مواجهه با مشکلات نمی خواهند احساسات خود را بیان کنند، لب بالایی شان را گاز می گیرند تا عواطف خود را کنترل کنند و جلو بروز آنها را بگیرند.

مفهوم “خم به ابرو نیاوردن” یا “آرامش خود را حفظ کردن” که کنترل احساسات را می رساند، به دهه ی ۱۸۰۰ برمی گردد و مختص طرز فکر انگلیسی هاست که احساسات درونی شان را بروز نمی دهند و عواطف شخصی شان را برای خود نگه می دارند. خم به ابرو نیاوردن در زمانی که می خواهید متانت خود را حفظ کنید، سودمند است.

از آنجایی که لب های جمع شده ممکن است نشانه ی مخالفت باشد و باعث شود که لب ها چین و چروک بخورد و پیر نشان تان دهد، از این حرکت اجتناب کنید؛ مگر اینکه بخواهید صورت تان مانند آلوی پلاسیده به نظر برسد.

اگر در حال دادن پیشنهاد یا طرحی هستید و شنونده ی شما با لب های جمع شده از ایده های تان استقبال می کند که نشان دهنده ی مقاومت ذهنی است، قبل از آنکه بحث کلامی را آغاز کنید از او بپرسید که آیا با پیشنهاد شما مخالف است یا نه. با رفع ابهام، طرف مقابل بیشتر ترغیب می شود تا وضع شما را درک کند و همچنین تحت تاثیر حس ششم و ذهن خوانی شما قرار می گیرد.

انقباض لب ها و فروخوردن سخن

هنگامی که فک تان را قفل می کنید، لب های تان محکم بسته می شود. در این وضعیت، آنها در امتدان دندان ها به عقب کشیده می شوند. این حالت با جمع کردن لب ها متفاوت است، چرا که حالت لب های جمع شده رو به جلو است. با لب های محکم بسته شده، چه از روی عصبانیت باشد، چه ناامیدی و چه از روی تهدید، دیگر کسی سر به سر شما نمی گذارد.

تصور کنید که در جلسه ی عمومی سالانه ی شرکت حضور دارید. در فضایی مملو از عقاید متفاوت و موضوعات شخصی و ترفندها، هرج و مرج و تنش موج می زند. در این حالت همزمان با قفل شدن فک، لب های تان محکم روی هم فشرده می شود. لب های به هم فشرده از بروز عصبانیت جلوگیری می کند.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar