حرکات امضایی

حرکات امضایی
مجموع 5 از 2 رای

حرکات امضایی

حرکات امضایی: حرکات و اشاراتی که هویت شما را تعریف می کند

حرکت امضایی، حرکتی معمولی است که شما آن را به شیوه ی خاصی انجام می دهید و با آن شناخته می شوید. کسی که حلقه ی موهایش را دور انگشتانش می پیچد، یا انگشت شستش را می مکد یا آن که ابروهایش را نوازش می کند، با این حرکت ها سرنخ هایی برای شخصیتِ خود به ما می دهد. حرکات امضایی، شما را از دیگران جدا و متمایز می کند.

ناپلیون بناپارت و حالت ایستادن مقتدرانه اش را روی پرده ی نقاشی تصور کنید. او دستش را داخل جیب جلیقه اش فرو برده، ایستاده است و تصویری از غرور و تسلط را نشان می دهد. کسی نمی داند که او واقعا در آن حالت ایستاده است یا نه. نقاش این تصویر را خلق کرده و ما آن را باور کرده ایم.

توبی، دستیار شخصی من، مردی آرام و متفکر و دقیق است. من بسیار پر انرژی ام و ذهنم از پروژه ای به پروژه ی بعدی می پرد. اغلب از توبی می خواهم تا کاری را انجام دهد. تنها به این دلیل که با انجام کاری دیگر و اغلب غیر مربوط تمرکزش را از بین ببرم. وقتی توبی به آرامی با نوک انگشتان، ابروهایش را نوازش می کند؛ می دانم زمان آن رسیده است که دست از سر او بردارم و بگذار کارش را انجام دهد.

مثال هایی از حرکات امضایی را می توان در این ویژگی های فرد مشاهده کرد:

  • حالت بدن
  • لبخند
  • دست زدن
  • اشاره ی انگشت
  • کشیدن لباس

برخی ورزشکاران اعمالی انجام می دهند که برای شان حکم تکیه گاه را دارد و با آن انرژی خود را متمرکز می کنند. رافائل نادال، تنیس باز مشهور، قبل از ضربه زدن به توپ پشت شلوارش را می کشد. این حرکت آن چنان در وجود این ورزشکارِ با استعداد ریشه کرده که بازیکنان دیگر او را در زمین بازی یا رختکن مسخره می کنند.

شما می توانید با تشخیص حرکات امضایی پی ببرید که با چه نوع فردی سر و کار دارید. برخی حرکات خاص مثل کوبیدن دست ها به هم نشانگر ذهن سازمان یافته است. حرکت چرخاندن موها نشان می دهد که فرد احتمالا خیال باف است. زمانی که با موفقیت این نشانه ها را معنا کنید در می یابید که چگونه می توان به بهترین شکل از پس ارتباط با آن فرد برآمد.

اگر می خواهید به آسانی شناخته شوید و دیگران شما را به یاد آورند، می توانید حرکت امضایی خودتان را خلق کنید. ویکتوریا بکهام لب هایش را به نحوی جسورانه غنچه می کند و این کار حرکت امضایی او شده است.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن