جک دورسی و ده قانون موفقیت او (۲)

جک دورسی و ده قانون موفقیت او (۲)
به این مقاله امتیاز دهید

توییتر

در ادامه ی سری مقالات جک دورسی و ده قانون موفقیت او مطلب زیر را دنبال کنید.

۳- منتظر بمانید تا زمان آمدن ایده بزرگ فرا برسد
در ابتدا ایده توییتر در سال ۲۰۰۰ به ذهن دورسی رسید. اما ارسال پیام کوتاه هنوز کار بزرگی نبود. آمریکایی ها به طور متوسط تنها ۳۵ متن در ماه ارسال می کردند. دورسی می گوید:” به سرعت فهمیدم…هیچ کس دیگری دستگاه پست الکترونیکی موبایل ندارد، بنابراین این سیستم به نوعی بلااستفاده بود. در سال ۲۰۰۶ روزی که منتظرش بودم فرا رسید. آمریکاییها هر ماه بیشتر از آن که تماس تلفنی بگیرند، پیام متنی ارسال می کردند.” جک دورسی سرویس شبکه اجتماعی توییتر را در ماه مارس آغاز و در ژوئیه همان سال راه اندازی کرد. وقتش رسید، زمان مناسب بود و توییتر گل کرد.

۴- مسیرهای شغلی همیشه مسیرهای مستقیمی نیستند
درست قبل از راه اندازی توییتر، دورسی در دانشکده طراحی مد، مشغول طراحی لباس بود. کارهای معین و جدی همچون تصویرگری و ماساژ درمانی داشت. پس چرا تصمیم گرفت به سراغ برنامه نویسی و کارآفرینی برود؛ وی می گوید:” آنها ابزارهای مورد نیازم بودند تا آنچه را دلم می خواست، بسازم.” او امیدوار است روزی شهردار نیویورک شود.

۵- به روزمرگی اعتقاد داشته باشید
دورسی هر روز صبح اش را به یک شکل آغاز می کند: او صبحها دو تخم مرغ آب پز با سس سویا و یک برش توت فرنگی می خورد. وی تمام هفته ى خود را با دقت برنامه ریزی می کند. دوشنبه روز مدیریت است. در شرکت اسکوئر یک جلسه فکری و عملی داریم و در توییتر یک جلسه کمیته عملیاتی سه شنبه روز محصول، مهندسی و طراحی است. چهارشنبه روز بازاریابی، رشد و توسعه و ارتباطات است. پنجشنبه روز مشارکت و توسعه دهندگان است. جمعه هم روز مصاحبت و فرهنگ.

۶- رسیدن به کمال از طریق سادگی
۱۴۰ حرف، تمام آن چیزی است که از توییتر نصیب تان می شود.هیج جایی برای هجاهای غیرضروری وجود ندارد. دورسی دوست دارد ایده های پیچیده را دریافت و بقایای مفهومی آن را حذف کند، بنابراین فقط می توانید روی چیزهای بسیار مهم تمرکز کنید. جک می تواند در یک کلمه هدف شرکتها را عنوان کند. در مورد توییتر این کلمه ارتباط است و در مورد اسکوئر این کلمه تجارت.

۷- یادداشتها را نگه دارید
همه تاریخ گذاری ها به دوره دبیرستان باز می گردد، مدتها پیش از آن که دورسی شرکتهایش را بسازد، یادداشتهای خود را نگه می داشت و حالا می گوید این بهترین کاری است که تا به حال در زندگی خود انجام داده است.

ادامه ی سری مقالات جک دورسی و ده قانون موفقیت او را دنبال کنید

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن