جان کوم و ده قانون موفقیت او (۱)

جان کوم و ده قانون موفقیت او (۱)
به این مقاله امتیاز دهید

واتس آپ
جان کوم و ده قانون موفقیت او

۱۰ رمز موفقیت کارآفرینان از زبان خالق واتس اپ
چه کسی بهتر از جان کوم (Jan Koum) می تواند الهام بخش شما در شروع کسب و کارتان باشد، کسی که واتس اپ را راه اندازی کرد و آن را به مبلغ ۱۹  میلیارد دلار به فیس بوک فروخت. وی که از خانواده فقیری بود توانست با تلاش و پشتکار جایگاه مهمی را در این عصر فناوری به خود اختصاص دهد.
جان کوم در سن نوجوانی علاقه زیادی به برنامه نویسی کامپیوتر داشت. او خودش کدنویسی را یاد گرفت بدون آن که آموزشی در این زمینه دیده باشد. سپس به عنوان مهندس IT برای کار به شرکت یاهو رفت. در طول دوره کاریش در یاهو بود که ارتباط صمیمی و بسیار نزدیکی با برایان اکتون(Brian Acton) پیدا کرد. دوستی او با برایان اکتون منجر به شکل گیری واتس اپ شد.

حال ببینیم از نظر جان کوم – خالق واتس اپ – رمز موفقیت کارآفرینان در چیست؟

١- گذشته شما بهانه ای برای شکست شما در زندگی نیست
در حالی که مادر جان کوم برای امرار معاش به کار پرستاری بچه مشغول بود، وی نیز در یک بقالی کارهایی همچون تمیز کاری و تی کشیدن انجام میداد. حتی آنها در مقطعی از زندگی خودشان وابسته به کمک هزینه دولتی بودند. او قرارداد خود با فیس بوک را دم در اداره خدمات اجتماعی امضا کرد یعنی همانجایی که او و مادرش برای دریافت بن غذا در صف می ایستادند.

۲- آینده نگر باشید
با وجود گذشته تلخ، او یاد گرفت که زندگی می تواند همیشه چیزهای جالبی هم در آستین داشته باشد. به همین دلیل، همیشه جهت گیری اش رو به آینده است. او می داند که این آینده تا حدود زیادی توسط خود او ساخته میشود و به همین دلیل خودش را برای ساختن آینده آماده می کند.

۳- در مورد مدرسه و دانشگاه زیاد غلو می شود
او هنوز در دانشگاه ایالتی سان خوزه تحصیل می کرد و تازه شغلش را در یاهو آغاز کرده بود، که یکی از سرورهای این شرکت خراب شد. موسس یاهو دیوید فیلو به موبایل جان زنگ زد و از او کمک خواست. جان کوم پاسخ داد ” من سر کلاس هستم”. فیلو گفت” سر کلاس چه کار می کنی؟ سریع بیا شرکت. فیلو تیم کوچکی از مهندسین سرور داشت و می خواست از تمام آن ها کمک بگیرد. کوم تصمیم گرفت دانشگاه را نیمه تمام رها کند.

ادامه ی سری مقالات جان کوم و ده قانون موفقیت او را دنبال کنید.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن