جادوی تان را پیدا کنید؛ نیروی چرای تان

جادوی تان را پیدا کنید؛ نیروی چرای تان
مجموع 5 از 8 رای

نیروی چرای تان

جادوی تان را پیدا کنید؛ نیروی چرای تان

تصور کنید که برای تغییر عادت های تان فقط به اراده احتیاج دارید، مثل این است که برای دور نگه داشتن یک خرس خاکستری گرسنه از زنبیل پیک نیک تان یک دستمال سفره روی آن بگذارید. برای جنگیدن با خرسِ عادت های بدتان، وسیله ی قدرتمندتری می خواهید.

وقتی در سخت کوشی برای رسیدن به هدف های تان به مشکل می خورید، معمولا باور می کنید که اراده ی لازم را ندارید. من با این موضوع مخالفم. اینکه انتخاب کنیم موفق باشیم، کافی نیست. چه چیزی شما را در انتخاب های مثبت جدیدی که لازم است داشته باشید، پایدار و استوار می کند.

چه چیزی شما را از عقب نشینی کردن به عادت های بد و بدون فکرتان متوقف خواهد کرد؟ چه چیزی این دفعه را از همه ی دفعه های قبلی که تلاش کردید و شکست خوردید، متفاوت خواهد کرد؟ به محض این که ذره ای احساس ناراحتی کردید، وسوسه می شود که به رویه ی قدیمی تان برگردید.

شما قبلا نیروی اراده را امتحان کردید و شکست خوردید. شما اراده تان را بکار گرفتید و آن عادت ها را برای مدتی رها کردید. دفعه ی قبل، فکر می کردید کل اضافه وزن تان را از بین خواهید برد. تصو می کردید که پارسال از پس تمام تماس های فروش برخواهید آمد. لطفا تمام کنید این دیوانگی را و کاری متفاوت انجام دهید.

نیروی اراده را فراموش کنید. حالا وقت استفاده از نیروی چرایِ تان است. انتخاب های شما فقط زمانی معنی پیدا می کنند که آنها را به آرزوها و رویاهای تان ربط دهید. عاقلانه ترین و برانگیزاننده ترین انتخاب ها آنهایی هستند که منطبق بر اهداف، خودِ درونی و ارزش های والای تان باشند. شما باید چیزی را بخواهید که بدانید چرا آن را می خواهید، وگرنه خیلی زود تسلیم می شوید.

چرای شما چیست؟ اگر می خواهید پیشرفتی قابل توجه در زندگی تان بوجود آورید، باید یک دلیل داشته باشید و برای اینکه خودتان را مجبور کنید که بخواهید تغییراتی ضروری بوجود آورید، چرای شما باید چیزی باشد که شما را به صورتی خارق العاده به هیجان آورد و برانگیزاند.

باید برای سال های متمادی بخواهید که بلند شوید و تلاش کنید و تلاش کنید! بنابراین، چه چیزی ست که بیشتر از همه شما را به حرکت در می آورد؟ شناسایی چرای تان بسیار مهم و حیاتی ست. این چیزی ست که که شما را به هیجان می آورد و همانی ست که مشتعل کننده ی اشتیاق، سرچشمه ی جدیت و سوخت مداومت و پافشاری است. شما باید نیروی چرای تان را بدانید!

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندکی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن