تغییر نگرش از طریق تغییر حالت بدن

تغییر نگرش از طریق تغییر حالت بدن
مجموع 5 از 2 رای

حالت بدن

تغییر نگرش از طریق تغییر حالت بدن

اگر حس و حال تان را دوست ندارید، حالت بدن خود را تغییر دهید. با تغییر وضعیت بدن، چارچوب ذهنی نیز تغییر می کند. اگر حس خوبی دارید، دقت کنید که حالات بدن و همین طور حرکات و حالات چهره تان چگونه است. با آگاهی نسبت به خود می توانید رفتارهایی را که دوست دارید در خود حفظ کنید و آنهایی که نمی پسندید، کنار بگذارید.

اگر غمگین هستید و شانه های افتاده تان افکاری را نشان می دهد که نمی خواهید آنها را با هیچ کس در میان بگذارید، حالت بدن خود را تغییر دهید و ببینید چه اتفاقی می افتد.

پاهای خود را به طور قائم زیر زانوها بگذارید، به طوری که زیر باسن قرار گیرد، بالا تنه را از کمر به بالا بکشید و سینه را همچون کتابی با ارزش بگشایید. بگذارید سرتان از گردن و شانه ها بالاتر بیاید و مانند بادکنکی که به نخ بسته شده، رها شود و در همین حالت بازوان و دست ها را طوری جلو بیاورید که گویی می خواهید یکی از این گزینه ها را در آغوش بگیرید:

  • دسته ای از گل های مورد علاقه تان
  • فرزندان تان
  • کسی را که دوست ندارید بغل کنید، اما به نشانه ی احترام مجبورید این کار را انجام دهید.

احتمالا به تغییراتی در شیوه ی حرکت بدن تان توجه کرده اید که با توجه به احساس تان درباره ی چیزی که در آغوش می گیرید ایجاد می شود. شاید تغییر حالت تان را نیز حس کرده باشید.

با تجسم، علاوه بر تغییر حالت بدن می توانید احساسات خود را نیز برانگیزید. برای این کار خود را در حالتی تصور کنید که بیشترین اعتماد به نفس را دارید. چگونه به نظر می رسید؟ آهنگ صدای تان چگونه است؟ چه احساساتی را تجربه می کنید؟ به چیزهایی که در اطراف تان می گذرد دقت کنید.

اگر دیگران در آنجا حضور دارند به رفتارشان دقت کنید و ببینید چگونه به شما واکنش نشان می دهند؟ تجسم تان را تا جایی که می توانید به واقعیت زندگی نزدیک کنید. خود را در حالتی تصور کنید که لبخند می زنید، چشمان تان پر از اشتیاق اند و فضای خود را مطالبه می کنید، خود را خواستنی جلوه می دهید و هدفمند حرکت می کنید.

پس از خلقِ این تصویر در ذهن خود هر زمان احساس دستپاچگی، اضطراب، نگرانی یا عدم اعتماد به نفس داشتید، تجسم تان را عملی کنید. کسانیکه اعتماد به نفس دارند، همیشه و در همه حال از خود مطمئن نیستند اما آنها صرفا طوری رفتار می کنند که اینگونه به نظر برسند.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن