تضعیف حریف : ترفندهای موفقیت ۸

تضعیف حریف : ترفندهای موفقیت ۸
به این مقاله امتیاز دهید

ترفندهای-موفقیت

در ادامه ی مقاله ی ترفندهای موفقیت به ترفندهایی می پردازیم که به ضعیف کردن حریف می انجامد.

  • ترفند ۴۱: عقاب ها را نازپرورده نکن.

هیچ کس بیشتر از خود شخص پیروز، لذت پیروزی را درک نمی کند. اما برای این که نهایت لذت را از پیروزی ببرید نباید این لذت را با حریفان سهیم شوید. خیلی از پیروان و اطرافیان شما هم می خواهند از لذتها و شادی های پیروزی بهره مند شوند. هیچ وقت آنها را از جلوی چشم دور نکنید و مراقب باشید حد و مرزی سفت و سخت برای قدرتشان تعیین کنید.

  • ترفند ۴۲: دام نامرئی را ببین.

حتی اگر کاملا بی تقصیر باشید، حریفان باهوش می توانند شما را مقصر نشان بدهند. توجه به دام، زمانی که دیگر کار از کار گذشته، راحت است. در آن وقت، اثبات بی گناهی عملا ناممکن است. چطور می توانید از گرفتاری در دام بپرهیزید؟ محتاط باشید و تنها به خودتان اعتماد کنید و اسرارتان را به هیچ کس نگویید.

* دفاع، حد و مرزی ندارد.

  • ترفند ۴۳: زیر شکنجه تسلیم نشو.

بعید است کسی هرگز سعی نکرده باشد دیگران را تحت تأثیر قرار دهد یا نخواسته باشد افکارش را بر دیگران تحمیل کند. شیوه های زیادی برای این کار هست؛ برخی شان مستقیم و برخی غیرمستقیم. با مشاهده و دقت در حقهها و ترفندهای دشمنانتان در همان ابتدای راه می توانید فشارهای عاطفی و روانی و جسمی را طاقت بیاورید.

  • ترفند ۴۴: به محبوب دیگران اعتماد مکن.

هرگز به آدم هایی اعتماد نکنید که محبوب و عزیز کرده ی دیگران اند. چنین اشخاصی، برای حفظ وضع خود، چیزهایی را به شما می گویند که دلتان می خواهد بشنوید. این اشخاص پرچمشان را از جیب بیرون می آورند تا ببینند باد از کدام سمت میوزد. آنها با طرفداری از نظر اکثریت آدمها و همرنگ شدن با جماعت دنبال تصدیق و تثبیت خود هستند.

  • ترفند۴۵: برای شکار، باید بگذاری صید راه خود را برود.

اگر صیدتان را همان ابتدای کار شکار نکنید، کار مفیدی انجام داده اید. قربانی تان را سبک سنگین کنید و عادات و رفتارهایش را بسنجید. صرفا زمانی که کاملا آماده اید باید حمله کنید.

ادامه ی مقالات ترفندهای موفقیت را دنبال کنید.


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن