بی میلی نسبت به تمام کردن کارها را کنار بگذارید

بی میلی نسبت به تمام کردن کارها را کنار بگذارید
مجموع 5 از 2 رای

بی میلی نسبت به تمام کردن کارها

بی میلی نسبت به تمام کردن کارها را کنار بگذارید

یکی از چیزهایی که باعث بوجود آمدن بی نظمی می شود این است که افراد از به پایان رساندن کاری که آغاز کرده اند امتناع می ورزند. در زیر، چند نمونه از این کارها ارائه شده اند:

نبستن در خمیر دندان بعد از مسواک زدن

رها کردن بقیه ی غذا و ظروف و پلاستیک آن در اتومبیل بعد از صرف غذا

گذاشتن بقیه ی پول در جیب شلوارتان به جای کیف پول

آویزان نکردن کت و سایر لباس ها بر روی جالباسی بعد از درآوردن آنها

قرار ندادن ابزارها سر جایشان پس از استفاده

اگر خوب فکر کنید متوجه می شوید که هیچ یک از این کارها منجر به صرفه جویی در وقت تان نمی شوند؛ چرا که دیر یا زود باید همه ی آنها را انجام دهید. اما تا وقتی که مجبور شوید این کارها را انجام دهید، باید بی نظمی وبه هم ریختگی حاصل از انجام ندادن آنها را تحمل کنید.

اصل ۳۰ ثانیه

بسیاری از افرادی که تمایل به بی نظمی دارند، پریشان و مضطرب هستند. کارهای زیادی دارند که باید انجام شان دهند، ولی دائما آنها را پشت گوش می اندازند و می گویند “الان نه!”. فکر می کنند وقت زیادی برای انجام آن کارها لازم است.

یک ساعت بردارید و وقت بگیرید تا ببینید انجام دادن کاری که از آن طفره می روید چون از آن بدتان می آید واقعا چقدر زمان می برد. وقتی متوجه شوید که آویزان کردن کت تان تنها ۱۰ ثانیه زمان می برد، دفعه ی بعد نسبت به انجام این کار تمایل بیشتری پیدا خواهید کرد. جارو کردن یک اتاق ۵ دقیقه و اتو کردن یک پیراهن حدود ۱۰ دقیقه زمان می برد.

برای غلبه بر عدم تمایل تان نسبت به تمام کردن کارها از این اصل استفاده کنید: کارهایی را که انجام آنها کمتر از ۳۰ ثانیه طول می کشد بلافاصله انجام دهید. اگر از این قاعده پیروی کنید، به زودی منزل و اتومبیل تان خیلی تمیزتر به نظر خواهند رسید و همینطور مرتب باقی خواهند ماند.

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن