بی توجهی و بی دقتی را کنترل کنید

بی توجهی و بی دقتی را کنترل کنید
به این مقاله امتیاز دهید

بی دقتی

بی توجهی و بی دقتی را خوب کنترل کنید

بی دقتی می تواند باعث از دست رفتن وقت زیادی شود، ولی بسیاری مواقع مردم در واقع با آغوش باز از این صفت استقبال می کنند. چرا؟ زیرا بی دقتی و بی توجهی برای آنها بهانه ای است که کارشان را متوقف کنند، به خصوص اگر مشغول انجام کاری باشند که اصلا آن را دوست ندارند و از انجامش لذت نمی برند. وقفه در کار به سبب بی دقتی یکی دیگر از دلیل های به وجود آمدن تعلل و تنبلی است.
اگر می خواهید دیگران هم برای وقتتان ارزش و احترام قایل شوند، لازم است برای خود حد و حدودی قایل شوید تا همگان بفهمند برای وقتتان ارزش قایلید.

در اینجا چند نکته آمده که میتوانید به کمکشان از بی توجهی و وقفه در کارتان جلوگیری کنید

  •  وقتی در حال انجام کار بسیار مهمی هستید، به جای این که به هر تلفنی پاسخ دهید، بگذارید پیام های تلفنی ضبط شوند؛ تلفن همراهتان را در حالت جلسه قرار دهید تا به شکل خودکار مانع زنگ خوردن آن شوید.
  • تلفن همراهتان را به حالت سکوت در آورید. : وقتی در رایانه مشغول انجام یک کار بسیار دقیق و مهم هستید، علامت هشدار دریافت پیام را خاموش کنید تا صدای آن موجب حواس پرتیتان نشود.
  •  هنگام انجام کارهای مهم و دقیق با شرکت در جلسه های کاری مهم، پشت اتاق کارتان علامت «لطفا مزاحم نشوید» را نصب کنید.
  • کارتان را در محلی انجام دهید که کمترین صدا در آن جا به گوش برسد تا در آرامشی بیشتر کارهای تان را انجام دهید.
  •  هنگام انجام کارهایتان در خانه، بچه ها را از اتاق  کارتان بیرون کنید. اگر لازم شد از یک پرستار بچه کمک بگیرید.

یاد بگیرید چه زمان باید نه بگویید
اگر واقعا با خودمان صادق باشیم، به برنامه ی کاری مان نگاه می کنیم و می بینیم باید کارهای بسیاری را انجام دهیم، می توانیم به کسانی که موجب اتلاف وقت مان می شوند، نه بگوییم. بسیاری از مردم از این موضوع شاکی هستند که وقت کافی برای انجام کارهایشان ندارند یا کارهای بسیاری برای انجام دادن دارند. می دانید چرا این همه کار عقب افتاده دارند؟ برای این که نمی توانند به دیگران نه بگویند. چه چیزی در کلمه ی «نه» وجود دارد که مردم برای استفاده از آن احساس ناراحتی می کنند؟ از همه ی اینها که بگذریم، باید بدانید، این وقت ماست و این زندگی ما. اصلی ترین دلیل این که نمی توانیم نه بگوییم، این است که می خواهیم همه راضی و خوشحال باشند. که اینکار به قیمت عقب افتادن کارهایتان و ناخشنود بودن خودتان بدست می آید.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن