بهانه بی بهانه : محدودیت توانایی های شما

بهانه بی بهانه : محدودیت توانایی های شما
مجموع 5 از 1 رای

محدودیت توانایی های شما

بهانه بی بهانه : محدودیت توانایی های شما

میانگین افزایش درآمد سالانه در آمریکا حدود سه درصد است؛ تقریبا به اندازه افزایش هزینه زندگی و افزایش نرخ تورم. افرادی که درآمدشان سالانه سه درصد افزایش پیدا می کند به سختی پیشرفت می کنند. آنها شغل دارند اما بهتر است بگوییم در آستانه ورشکستگی هستند. اما حقیقت این است که هیچ کس از شما بهتر نیست. و هیچ کس باهوش تر از شما نیست.

اگر وضعیت زندگی کسی در حال حاضر بهتر از شما است فقط به این معنی است که او فهمیده است قانون علت و معلول در مورد کارش چطور صدق می کند و شروع به انجام کارهایی کرده است که افراد موفق دیگر انجام داده اند. کاربرد قانون علت و معلول در زندگی شما این است:

«یاد بگیرید و انجام دهید.»

رسیدن به برتری فردی تصمیمی است که شما می گیرید یا نمی گیرید. اما اگر تعهدی برای رسیدن به برتری در حوزه کاریتان نداشته باشید حالت پیش فرض این است که عملکردتان معمولی یا بد باشد. هیچ کس تصادفی یا فقط با رفتن هر روزه به سر کار، به برتری نمی رسد. برای رسیدن به برتری به یک تصمیم قاطع و تعهد مادام العمر نیاز است.

کلید موفقیت در قرن بیست ویکم

دانش و مهارت، کلیدهای موفقیت در قرن بیست ویکم هستند. تبدیل شدن به بهترین کسی که می توانید باشید و حرکت به سمت اوج حوزه کاری تان به برخورداری از انضباط فردی در تمام طول دوره زندگی تان نیاز دارد. تناسب روانی مانند تناسب جسمی است. به هر کدام از این ها که بخواهید دست پیدا کنید باید در تمام طول عمرتان کار کنید.

هرگز نمی توانید شل بگیرید. اگر می خواهید به ۲۰ درصد افراد برتر جامعه بپیوندید و در همان موقعیت باقی بمانید باید مدام در حال یادگیری و رشد باشید؛ هر روز، هر هفته و هر ماه در تمام طول دوران کاریتان (و دیگر حوزه های زندگی تان).

برای اینکه درآمد بیشتری کسب کنید باید چیزهای بیشتری یاد بگیرید. آبراهام لینکن می گوید:

«این واقعیت که عده ای توانسته اند ثروتمند شوند دلیل بر این است که دیگران هم می توانند این کار را انجام بدهند.»

کاری را که دیگران انجام داده اند شما هم می توانید انجام دهید اگر یاد بگیرید که چگونه. هر کسی که امروزه در راس قرار دارد روزی زیردست بوده است. بسیاری از افرادی که در خانواده های معمولی یا فقیر یا محیط های معمولی بزرگ شده اند به افراد برجسته ای در حوزه کاری خود تبدیل شده اند. و کاری که صدها هزار و میلیون ها نفر انجام داده اند را شما هم می توانید انجام بدهید. برتراند راسل که یک فیلسوف است می گوید:

«بهترین دلیل اینکه کاری می تواند انجام شود این است که یک نفر تا به حال آن کار را انجام داده باشد.»

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن