IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
تمرین بخشیدن دیگران

بهانه بی بهانه : تمرین بخشیدن دیگران

بهانه بی بهانه : تمرین بخشیدن دیگران

اوج انضباط فردی در رشد معنوی، تمرین بخشش است. قانون بخشش می گوید: «میزان سلامت روانی و عاطفی شما به اندازه ای است که بتوانید هر کسی را که به هر شکلی به شما آزاری رسانده است ببخشید.»

هر کسی از جمله خود شما در طول سال ها انتقاد مخرب، رفتار منفی، نا مهربانی، گستاخی، بی عدالتی و عدم صداقت را از سوی دیگران تجربه کرده است. این وقایع تاسف بار هستند. اما بخش غیر قابل اجتناب حضور در جامعه انسانی محسوب می شوند. تنها راه دوری کردن از مشکلات و سختی های زندگی در یک اجتماع شلوغ با انواع مختلف انسان هایی که در آن زندگی می کنند این است که در یک غار زندگی کنید. بعد از یک تجربه منفی تنها سوالی که باید از خودتان بپرسید این است که: «چقدر طول می کشد تا این اتفاق را فراموش کنم و با زندگی ام کنار بیایم؟»

این تصمیمی است که فقط شما می توانید بگیرید. این یکی از مهم ترین انواع تصمیماتی است که اگر می خواهید شاد باشید می توانید بگیرید. علاوه بر این، این کار آزمونی واقعی برای تشخیص میزان انضباط روانی و معنوی شما است که از اهمیت بسیار بالایی نیز برخوردار است.

هر فردی یک «منحنی فراموشی» یا چیزی شبیه آن را دارد که به آن «منحنی بخشش» می گویند. این منحنی سرعت شما را در فراموش کردن یک واقعه منفی و بخشیدن، اندازه گیری کرده و تعیین می کند که از نظر روانی و عاطفی تا چه حد سلامت هستید. یک مستطیل را تصور کنید که روی ضلع سمت چپ آن مقیاسی از صفر تا صد کشیده شده باشد. این مقیاس شدت عواطف منفی را می سنجد که وقتی به شکلی آزار ببینید یا به شما توهین شود تجربه می کنید. ضلع پایینی این مستطیل ماه ها و سال های زندگی شما هستند.

شما یا یک منحنی بخشش صاف دارید یا یک منحنی شیب دار. اگر منحنی بخشش شما صاف باشد به این معنا است که عصبانیت شما برای مدت طولانی ادامه پیدا می کند. و گاهی اوقات این مدت از چند سال تا چند دهه پس از گذشت واقعه مورد نظر ادامه دارد. افراد بیشماری وجود دارند که هنوز به خاطر حرفی که والدینشان چندین دهه پیش به آن ها زده اند یا کاری که چندین دهه پیش با آن ها کرده اند عصبانی هستند. علاوه بر این هر بار که یک اتفاق نا خوشایند کوچکی در زندگی شان بیفتد این را برای تان تعریف می کنند. آن ها از گونی وقایع بخشیده نشده زندگی شان تجربیات کودکی خود را بیرون کشیده و در مورد شان با شما صحبت می کنند. همه کسانی که نزد روان شناسان و روان پزشکان می روند به این دلیل است که منحنی بخشش صافی دارند. اولین چیزی که در مکالمات شان با روان شناس از آن صحبت می کنند کاری است که کسی در یک زمانی برای شان انجام داده یا انجام نداده و این که تا به امروز هنوز تا چه حد از آن واقعه ناراحت هستند.

از طرف دیگر افرادی که واقعا از سلامت برخوردار هستند منحنی بخشش پایین رونده دارند. آن ها به اندازه دیگران در زندگی مشکلات و سختی هایی داشته اند. اما با خود عهد بسته اند که فورا فراموش کنند و ببخشند تا بتوانند به زندگی خود ادامه بدهند و به این شکل خود را موظف کرده اند. آن ها مشکلات خود را تلنبار نمی کنند و هر جا که می روند آن ها را با خود نمی برند. آن ها فقط دیگر به مشکلات شان توجهی نمی کنند و توجه شان را به چیزهایی معطوف می کنند که آن ها را خوشحال می کند. بخشش کلید رسیدن به پادشاهی معنوی است. فقط زمانی که بتوانید دیگران را به خاطر هر کاری که انجام داده اند و شما را آزار داده اند، ببخشید و این کار را به صورت یک عادت در خودتان در بیاورید می توانید از آرامش زیادی برخوردار شوید. 

بعضی ها در مورد مفهوم بخشش سر در گم می شوند. آن ها فکر می کنند با بخشیدن کسی که به آن ها آزاری رسانده است در واقع می گویند که از رفتار او چشم پوشی کرده و آن را تایید می کنند. اما اصلا این طور نیست و درست برعکس است. بخشش یک کار کاملا خود خواهانه است. بخشش هیچ ارتباطی به دیگری ندارد. شما دیگران را می بخشید تا خودتان بتوانید از نظر احساسی آزاد شوید تا دیگر آن بار احساسی را با خودتان حمل نکنید. شما ذهن فوق العاده ای دارید و به طرزی باور نکردنی باهوش و خردمند هستید. شما می توانید از ذهن تان استفاده کنید تا شاد و خوشحال باشید یا این که از آن علیه خودتان استفاده کنید. استفاده از ذهن تان در سطوح بالا برای این است که برای بخشیدن دیگران دلیلی پیدا کنید. به جای تکرار، تجزیه و تحلیل اتفاقات گذشته، تلاش برای استدلال، توجیه کردن یا دلیل آوردن برای دلخور شدن از یک اتفاق، از هوشمندی خود استفاده کنید تا برای پذیرش مسئولیت اتفاق های منفی و فراموش کردن آن ها دلایلی پیدا کنید.

لحظه ای که مسئولیت را به گردن می گیرید و همه را به خاطر هر کاری که انجام داده اند و آزارتان داده اند می بخشید خود را به طور کامل آزاد و رها می کنید. همه احساسات منفی تان از بین می روند. و یک حس آرامش، عشق، شادی و لذت درونی را تجربه خواهید کرد. نتیجه استفاده از انضباط فردی برای بخشش مداوم، فوق العاده شگفت انگیز است. وقتی برای کنترل خود، استفاده از قابلیت های ذهنی و جسمی و جدایی عاطفی از وقایعی که شما را ناراحت می کنند از توانایی های باورنکردنی تان استفاده می کنید، کل کیفیت زندگی تان به شکل فوق العاده ای تغییر خواهد کرد.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar