بهانه بی بهانه : تمام مدت کار کنید

بهانه بی بهانه : تمام مدت کار کنید
مجموع 5 از 3 رای

تمام مدت کار کنید

بهانه بی بهانه : تمام مدت کار کنید

کلید دو برابر کردن کارآمدی و دستاوردهایتان، و در نهایت درآمدتان، این است که در تمام مدتی که در محل کار هستید واقعا کار کنید. به عبارت ساده تر وقت کار، کار کنید. وقتتان را تلف نکنید. کارها را به تاخیر نیندازید. با همکاران تان حرف نزنید و ننشینید که قهوه بنوشید. روزنامه نخوانید. وبگردی نکنید.

وقتی صبح سر کار می روید سرتان را پایین بیندازید و تمام روز کار کنید. بیشترین عواملی که در محل کار وقت تان را تلف می کنند افراد دیگری هستند که می خواهند با شما صحبت کنند، حواستان را پرت کنند، کارتان را به تاخیر بیندازند و در حالی که باید مشغول انجام کارهایی با ارزش بالا باشید، وقتتان را بگیرند. وقتی یک «وقت تلف کن» به شما نزدیک می شود و می گوید: «یه دیقه وقت داری با هم حرف بزنیم؟» شما بگویید: «آره اما حالا نه. چرا وقت نهار حرف نزنیم؟ یا بعد از کار؟ الان باید این کارو تموم کنم. باید برگردم سر کار.»

وقتی به مردم می گویید که تحت فشار کاری هستید یا اینکه باید کاری را برای رئیس تان به پایان برسانید، اغلب شما را تنها می گذارند. اگر به اندازه کافی این کار را بکنید دیگر عادت می کنند شما را تنها بگذارند و در عوض فرد دیگری را پیدا کنند که همراه او وقتشان را تلف کنند. از طریق مثبت حرف زدن با خودتان، انگیزه و تمرکزتان را حفظ کنید. از این به بعد ذکر شما باید این باشد: «برگرد سر کارت!  برگرد سر کارت! برگرد سر کارت!»

هروقت متوجه شدید که یک کار مهم را به کندی انجام می دهید این کلمات جادویی را با خودتان تکرار کنید و بگویید: «برگرد سر کارت!»

چه کسی سخت تر کار می کند؟

تصور کنید که یک شرکت می خواهد در مورد کار همه افراد سازمانی که شما در آن مشغول هستید تحقیق انجام بدهد. آنها می خواهند به هریک از کارمندان فهرستی از همکارانشان را بدهند تا از میان آنها کسی را که سخت تر از همه کار می کند، نفر بعد و بعدی را انتخاب کنند. سپس می خواهند این فهرست را که از سخت کوش ترین تا تنبل ترین فرد، مرتب شده است به مافوق شما بدهند. قرار است از این فهرست استفاده شود تا بفهمند که باید به چه کسی پول بیشتری داده و به او سریع تر ترفیع بدهند.

حالا تصور کنید که این تحقیق همین حالا در حال اجرا شدن است. اما به صورت مخفیانه. در واقع در هر سازمانی همه می دانند که چه کسی بیشتر از همه کار می کند. همه می دانند چه کسی کمتر از همه کار می کند و چه کسی کار خود را به خوبی انجام نمی دهد. همه می دانند. اصلا یک راز نیست. همین امروز با خودتان عهد ببندید که اگر قرار باشد از امروز تا یک سال دیگر چنین تحقیقی صورت بگیرد شما در آن «برنده» شوید.

همین امروز به خودتان قول بدهید که به عنوان سخت کوش ترین فرد در حوزه کاری تان شهرت پیدا کنید. این تقریبا بیشتر از هر کار دیگری به شما کمک خواهد کرد. وقتی دور و برتان پر از آدم ها و موقعیت های وقت تلف کن باشد برای اینکه تمام مدت در محل کار مشغول کار کردن باشید به انضباط فردی بسیار زیادی نیاز خواهید داشت. باید مدام با چیزهایی که حواس تان را پرت می کنند مبارزه کنید تا بتوانید سر کارتان بر گردید.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن