بهانه بی بهانه: تست شخصیت

بهانه بی بهانه: تست شخصیت
مجموع 5 از 2 رای

تست شخصیت

بهانه بی بهانه: تست شخصیت

فقط زمانیکه تحت فشار باشید، وقتی مجبور باشید یکی یا دیگری را انتخاب کنید، زمانی که تصمیم می گیرید دائما با یک ارزش زندگی کنید یا برخلاف آن زندگی کنید فقط در این زمان ها است که شخصیت واقعی خودتان را نشان می دهید. امرسون می گوید:

«از صداقت خود به عنوان یک چیز مقدس محافظت کنید. در نهایت چیزی جز صداقت شما مقدس نیست.»

شما یک «ارگانیسم انتخاب کننده» هستید. شما دائما به شکلی در حال انتخاب کردن هستید. هر انتخابی که می کنید بیانگر ارزش ها و اولویت های واقعی شما است. در هر لحظه چیزی را که برایتان مهم تر یا ارزشمندتر است بر چیزی که برایتان کم اهمیت تر یا کم ارزش تر است ترجیح می دهید و آن را انتخاب می کنید. تنها سدی که در برابر وسوسه، استفاده از اصل حداقل مقاومت و عامل سرعت و سادگی وجود دارد شخصیت است.

تنها راهی که از طریق آن می توانید شخصیت خود را پرورش بدهید این است که در هر موقعیتی وقتی وسوسه می شوید که به جای کاری که صحیح و ضروری است به انجام کاری بپردازید که ساده و مصلحت است، اراده تان را به کار بگیرید.

پاداش بزرگ

پاداش برخورداری از یک شخصیت قوی، استفاده از قدرت اراده و انضباط فردی برای اینکه همیشه بر اساس بهترین ارزش ها زندگی کنید، بزرگ است. وقتی ارزش بیشتر را به ارزش کمتر، سخت تر را به ساده تر و صحیح را به غلط ترجیح می دهید احساس خوبی در مورد خودتان پیدا می کنید. و عزت نفس تان افزایش پیدا می کند. خودتان را بیشتر دوست خواهید داشت و برای خودتان احترام بیشتری قائل خواهید شد. و حس غرور فردی بیشتری نیز خواهید داشت.

وقتی با شخصیت رفتار می کنید علاوه بر اینکه حس فوق العاده ای در مورد خودتان پیدا خواهید کرد عزت و احترام همه افراد دور و برتان را نیز جلب خواهید کرد. آنها به شما احترام خواهند گذاشت و شما را تحسین خواهند کرد. درها به روی شما گشوده خواهند شد. مردم به شما کمک خواهند کرد. درآمد بیشتری خواهید داشت، سریع تر ارتقاء پیدا خواهید کرد و مسئولیت های بزرگتری به شما محول خواهد شد.

وقتی به فرد با شخصیت و محترمی تبدیل شوید فرصت ها در همه جا به شما رو خواهند کرد. از طرف دیگر ممکن است از همه هوش، استعداد و توانایی های دنیا برخوردار باشید اما اگر مردم به شما اعتماد نداشته باشند هرگز پیشرفت نخواهید کرد. در این صورت کسی شما را استخدام نخواهد کرد و اگر هم این کار را بکند در اسرع وقت اخراج تان خواهد کرد.

موسسات مالی به شما پولی قرض نخواهند داد. دوستانی که با آنها در ارتباط خواهید بود افرادی هستند که مانند خودتان شخصیت جالبی ندارند. علاوه بر این از آنجاییکه افرادی که با آنها در ارتباط هستید تاثیر زیادی روی رفتار و شخصیت شما دارند با نوع شخصیتی که پیدا می کنید یا زندگی تان را می سازید و یا آن را به کلی نابود می کنید.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن