IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
انضباط فردی و مسئولیت

بهانه بی بهانه : انضباط فردی و مسئولیت

بهانه بی بهانه : انضباط فردی و مسئولیت

«کسی که می خواد در شغلش به بالاترین درجه دست پیدا کند باید قدرت و نیروی عادت را درک کند. باید سریعا عادت هایی را که موجب شکست اش می شوند بشکند و فورا به انجام کارها و در نتیجه کسب عادت هایی بپردازد که موجب موفقیت اش می شوند.» “جی. پاول. گتی”

توانایی و اشتیاق شما در موظف کردن خود به قبول مسئولیت زندگی تان برای شادی، سلامتی، موفقیت، کسب دستاورد و رهبری فردی، ضروری است. قبول مسئولیت یکی از سخت ترین انواع انضباط است اما بدون وجود آن هیچ موفقیتی امکان پذیر نیست. عدم پذیرش مسئولیت و تلاش برای متهم کردن افراد، سازمان ها و شرایط، به این معنی است که قانون علت و معلول را به کلی برعکس کرده باشید؛ این کار همچنین موجب می شود که شخصیت تان تضعیف شود، تعهدتان کمتر شود و انسانیت تان کاهش پیدا کند. این کار به بهانه جویی های پایان ناپذیر منجر می شود.

کشف بزرگ من

وقتی بیست و یک ساله بودم در یک آپارتمان کوچک زندگی کرده و به عنوان یک کارگر ساختمانی کار می کردم. مجبور بودم صبح ها ساعت پنج از خواب بیدار شوم تا بتوانم سوار سه اتوبوس مختلف شوم که راس ساعت هشت صبح در محل کار حاضر باشم. و ساعت هفت شب به خانه بر می گشتم. و وقتی به خانه می رسیدم از اینکه در تمام طول روز مصالح ساختمانی را جا به جا کرده بودم خسته بودم. درآمدم در حد بخور و نمیر بود. اتومبیل نداشتم. تقریبا هیچ پس اندازی هم نداشتم. فقط به اندازه نیازهایم لباس داشتم و رادیو یا تلویزیون نیز نداشتم.

نیمه یک زمستان سرد بود و دمای هوا به منهای ۳۵ درجه فارنهایت رسیده بود. برای همین هم به ندرت شب ها بیرون می رفتم. و در عوض اگر به اندازه کافی انرژی داشتم در آپارتمان کوچکم پشت میز کوچکی که در کنج آشپزخانه ام بود می نشستم و کتاب می خواندم. یک شب دیروقت در حالیکه همانجا تنها نشسته بودم ناگهان به ذهنم رسید که «زندگی من این است.»

زندگی من تمرین قبل از اجرای اصلی نبود. بازی در حال برگزاری بود و من نقش اول بازی را بر عهده داشتم. انگار چراغی در ذهنم روشن شده بود. در آن لحظه به خودم، دور و برم و آپارتمان کوچکم نگاهی انداختم و فهمیدم که از دبیرستان فارغ التحصیل نشده ام. تنها کاری که بلد بودم انجام بدهم کارهای بدی بود. درآمدم فقط در حدی بود که بتوانم هزینه های پایه ام را تامین کنم. و در پایان هر ماه چیز بسیار کمی از پولم برایم باقی می ماند. ناگهان متوجه شدم که اگر تغییر نکنم هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد. و هیچ کس دیگری قرار نبود این کار را برای من انجام بدهد.

در واقع برای هیچ کس اهمیت نداشت. در همان لحظه متوجه شدم که از آن روز به بعد مسئول زندگی ام و همه اتفاقاتی هستم که برایم رخ داده است. من مسئول بودم. دیگر نمی توانستم دوران کودکی بد و اشتباهاتی را که در گذشته مرتکب شده بودم مسئول وضعیت آن زمان خودم بدانم. دیگر کنترل اوضاع در دست خودم بود. من فرمان زندگی ام را به دست گرفته بودم. زندگی ام این بود و اگر برای تغییر دادن آن کاری انجام نمی دادم بدون شک بر اساس قانون نیروی اینرسی به همین صورت ادامه پیدا می کرد. این کشف زندگی ام را تغییر داد.

از آن به بعد دیگر تغییر کردم. از آن لحظه به بعد برای اتفاقاتی که در زندگی ام رخ میداد بیشتر و بیشتر احساس مسئولیت می کردم. به جای اینکه حداقل کار ممکن را انجام دهم تا اخراج نشوم، پذیرفتم که کارم را بهتر از قبل انجام بدهم. من مسئولیت اوضاع مالی، وضعیت سلامتی و علی الخصوص آینده خود را پذیرفتم. درست روز بعد در وقت ناهار به کتابفروشی که در آن نزدیکی بود رفتم و تمرین مادام العمر خرید کتاب هایی را که اطلاعات، ایده ها و درس هایی برای من داشتند آغاز کردم.

من زندگی ام را وقف بهبود وضعیت خودم و یادگیری مداوم به هر شکل ممکن کردم. از آن زمان تا به این لحظه در زندگی حرفه ای ام هر وقت که می خواستم یا نیاز داشتم چیزی را یاد بگیرم از همان برنامه یادگیری، مطالعه، گوش دادن به برنامه های صوتی و شرکت در کلاس ها و سمینارهای لازم استفاده می کنم. من به این نتیجه رسیده ام که برای رسیدن به هر هدفی که برای خودتان تعیین کرده اید میتوانید هر چیزی را که لازم هست یاد بگیرید.

در طول زمان متوجه شدم که حدود ۸۰ درصد مردم هرگز مسئولیت کامل زندگی خود را نمی پذیرند. آنان مدام شکایت، عیب جویی و بهانه تراشی می کنند و به خاطر مسائل ناخوشایند زندگی شان دیگران را سرزنش می کنند. عواقب این روش تفکر می تواند فاجعه آمیز باشد. این طرز فکر می تواند امید شما را برای موفقیت و شادی در زندگیتان تضعیف کند.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar