بهانه بی بهانه : استقامت و انضباط فردی

بهانه بی بهانه : استقامت و انضباط فردی
مجموع 5 از 1 رای

استقامت و انضباط فردی

بهانه بی بهانه : استقامت و انضباط فردی

از تلاش برای این که با عجله به فرد بزرگی تبدیل شوید بر حذر باشید. یکی از هر ده هزار نفری که چنین کاری می کند ممکن است موفق شوند. اینها احتمالات ترسناکی هستند.»  “بنجامین دیزرائیلی”

استقامت به معنای کاربرد انضباط فردی در عمل است. توانایی شما در استقامت ورزیدن در مواجهه با همه موانع و شکست های موقت در زندگی برای موفقیت تان ضروری است. ناپلئون هیل می گوید:

«استقامت روی شخصیت انسان همان اثری را به جا می گذارد که کربن روی فولاد به جا می گذارد.»

دلیل اصلی موفقیت، استقامت است و به همین ترتیب دلیل اصلی شکست، عدم وجود استقامت و زود تسلیم شدن است. میان انضباط فردی و عزت نفس رابطه مستقیمی وجود دارد. هر بار که خود را موظف می کنید که کاری را که باید انجام بدهید در زمانی که باید، به انجام برسانید، چه از انجام آن خوشتان بیاید و چه نیاید عزت نفس تان افزایش پیدا می کند. به همین دلیل است که میان عزت نفس و استقامت رابطه مستقیمی وجود دارد.

هر بار که استقامت می کنید و خود را مجبور می کنید که ادامه بدهید حتی زمانیکه دلتان می خواهد آن کار را کنار بگذارید و تسلیم شوید عزت نفس تان بیشتر می شود. هر کاری که انضباط فردی در آن وجود داشته باشد کارهای دیگرتان را که در آنها انضباط فردی به کار می برید تقویت می کند. وقتی خود را موظف می کنید که مدام استقامت به خرج دهید خودتان را بیشتر دوست داشته و برای خودتان ارزش بیشتری خواهید داشت، قوی تر و مطمئن تر می شوید و در نهایت توقف ناپذیر خواهید شد.

پاداش استقامت داشتن

پاداش استقامت خود استقامت است. هر بار که خود را موظف می کنید در انجام کاری استقامت بورزید چه آن کار بزرگ باشد و چه کوچک در مورد خودتان احساس بهتری خواهید داشت و شادتر خواهید شد. وقتی کار اضافه ای انجام می دهید و بیشتر از پولی که می گیرید یا بیشتر از آنچه از شما انتظار می رود کار می کنید عزت نفس تان بالا می رود، احساس قدرتمندی بیشتری خواهید کرد و کنترل زندگی تان را بیشتر در دست خواهید داشت.

در محل کارتان وقتی کار اضافه ای انجام می دهید خودتان را در سمت فرشته ها قرار می دهید. تفاوت اصلی میان برنده ها و بازنده ها در زندگی ساده است:

برنده ها هیچ وقت تسلیم نمی شوند و کسانی که تسلیم می شوند هیچ وقت برنده نمی شوند.

شما می توانید از طریق گفتگوی مثبت با خودتان توانایی خود را در استقامت کردن بالا ببرید. با خودتان بگویید: «من توقف ناپذیر هستم!» قبل از اینکه کار بزرگی را شروع کنید با گفتن این جمله به خودتان که: «من هرگز تسلیم نمی شوم» ذهن تان را از نو برنامه ریزی کنید.

قبل از اینکه چیز ارزشمندی در زندگی کسب کنید باید در امتحان استقامت قبول شوید. این معمولا یک «امتحان ناگهانی» است که بدون اینکه انتظارش را داشته باشید و بدون اخطار قبلی از شما گرفته می شود. ناگهان با یک مانع بزرگ، مشکل، شکست موقتی یا حتی یک مصیبت کامل، مواجه می شوید. وقتی چنین اتفاقی می افتد به خودتان یادآوری کنید که این «وقت امتحان» است. در چنین زمانی است که به خودتان و دیگران قدرت شخصیت و عزم راسخ تان را برای موفقیت به نمایش می گذارید.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن