بهانه بی بهانه : استعداد کافی نیست

بهانه بی بهانه : استعداد کافی نیست
مجموع 5 از 2 رای

استعداد کافی نیست

بهانه بی بهانه : استعداد کافی نیست

همان طور که پیش از این گفتم بر اساس گفته های جفری کالوین در کتاب پرفروش اش که «به استعداد بیش از حد بها داده اند» نام دارد، اکثر مردم در اولین سالی که کار خود را شروع می کنند یاد می گیرند که چطور کار کنند و بعد دیگر بهتر نمی شوند. آنها فقط در یک نقطه در کارشان می مانند و پیشرفتی نمی کنند. اما تنها مسیری که با این روش در آن قرار می گیرید مسیر سرازیری است.

بسیاری از افراد در یک شغل سال ها کار می کنند و هرگز از حد معمولی فراتر نمی روند. آنها از هشت صبح تا پنج بعدازظهر کارشان را انجام می دهند اما هرگز حرکتی نمی کنند که مهارت هایشان بهتر شود. آن ها هرگز برای یاد گرفتن کارشان سرمایه گذاری نمی کنند مگر این که شرکتی که در آن کار می کنند هزینه را متقبل شود و برای شرکت در دوره ها به آن ها مرخصی بدهد.

یک فرد عادی فقط یک کار عادی انجام می دهد. و در نتیجه یک درآمد عادی دارد و تمام طول عمرش نگرانی های مالی دارد. چنین فردی هرگز متوجه نمی شود که گاهی اوقات آن چه یک فرد معمولی را از یک فرد عالی متمایز می کند یک تفاوت جزئی است. واقعیت این است که: «اگر در حال بهتر شدن نباشید در حال بدتر شدن هستید.» هیچ کس به مدت طولانی در یک نقطه نمی ماند.

روزی دو ساعت شما را به اوج می رساند

محاسبه شده است که برای این که از یک فرد عادی به یک فرد عالی تبدیل شوید تنها کاری که باید انجام بدهید این است که دو ساعت بیشتر در طول روز سرمایه گذاری کنید. فقط دو ساعت بیشتر در روز شما را از فردی که در تمام طول زندگی اش نگرانی های مالی دارد به یکی از افراد حوزه کاری تان تبدیل می کند که بیشترین درآمد را دارد.

مردم فورا می پرسند: «از کجا میتونم روزی دو ساعت بیشتر وقت گیر بیارم؟» ساده است: یک برگ کاغذ بردارید و محاسبات ساده زیر را انجام بدهید: ساعت های هفته را بشمارید: هفت روز ضرب در ۲۴ ساعت برابر است با ۱۶۸ ساعت. اگر از این تعداد ساعت، ۴۰ ساعت را برای کار و ۵۶ ساعت را برای خواب کم کنید کلا ۲۲ ساعت برایتان باقی می ماند. اگر از هر روز سه ساعت (جمعا ۲۱ ساعت) را برای آماده شدن و رفتن به محل کار و برگشتن به خانه کم کنید ۵۱ ساعت وقت آزاد برایتان باقی می ماند که میتوانید هرطور بخواهید از آن استفاده کنید.

اگر روزی دو ساعت را به سرمایه گذاری روی خودتان اختصاص بدهید یعنی ۱۴ ساعت در هفته این کار را بکنید، ۳۷ ساعت وقت برایتان باقی می ماند. این یعنی بیش از پنج ساعت وقت آزاد در روز تنها کاری که باید انجام بدهید این است که دو ساعت در روز را به کاری اختصاص بدهید که شما را در هر کاری که انجام می دهید از یک فرد عادی به یک فرد عالی تبدیل کند.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن