برگ برنده ی شما در استفاده از اثر مرکب

برگ برنده ی شما در استفاده از اثر مرکب
مجموع 5 از 7 رای

اثر مرکب

برگ برنده ی شما در استفاده از اثر مرکب

می خواهیم شما را با یکی از بزرگ ترین استراتژی هایی آشنا کنم که تا به حال در پیشرفت شخصی استفاده کرده ام. این استراتژی به من کمک می کند تا کنترل تمام انتخاب های روزانه ام را به دست گیرم و باعث می شود هر چیزی سر جای خودش قرار گیرد و منجر به رفتارها و اقداماتی می شود که عادت های من را مثل خدمت گزارانی وظیفه شناس و وفادار، هدایت می کند.

درست در همین لحظه، جنبه ای از زندگی تان را که می خواهید در آن به موفقیت بیشتری دست پیدا کنید، انتخاب کنید. آیا می خواهید پول بیشتری در حساب بانکی تان داشته باشید؟ کمری باریک تر؟ یا قدرت کافی برای شرکت در مسابقات مردان آهنین؟ یا رابطه ی بهتر با همسر و فرزندان؟

در ذهن تان جایی را مجسم کنید که در آن جنبه از زندگی تان، در حال حاضرحضور دارید. حالا جایی را مجسم کنید که می خواهید در آن باشید: ثروتمندتر، لاغرتر، شادتر یا هر چیز دیگری اولین قدم برای تغییر، آگاهی است. اگر می خواهید از جایی که هستید به جایی که می خواهید باشید، برسید، نقطه ی شروع تان باید آگاهی از انتخاب هایی باشد که شما را از هدف مد نظرتان دور می کنند.

برای کمک به شما در آگاه شدن از انتخاب های تان، از شما می خواهم اقداماتی را شناسایی کنید که به آن جنبه از زندگی تان مربوط هستند که می خواهید بهبود بخشید و بعد، اطلاعات مربوط به آنها را ثبت کنید.

اگر تصمیم گرفته اید از بدهی خلاص شوید، باید هر پنی را که از جیب تان خارج می کنید، ثبت کنید. اگر تصمیم گرفته اید برای یک رقابت ورزشی آماده شوید، باید هر قدمی را که برمی دارید و هر تمرینی را که انجام می دهید، ثبت کنید. فقط کافی ست همیشه یک دفترچه ی یادداشت و یک خودکار را در جیب یا کیف تان بگذارید.

هر روز و بدون هیچ تخلفی و بدون عذر و بهانه، همه ی موارد را یادداشت کنید. طوری که انگار هر بار که تخلفی می کنید، من و پدرم می آییم و شما را مجبور می کنیم صد تا شنای سوئدی بروید.

می دانم که نوشتن این چیزها روی یک برگه ی کاغذ، آنچنان کار بزرگی به نظر نمی رسد. ولی ثبت پیشرفت ها و اشتباهاتم، یکی از دلایل رسیدن من به موفقیت هایی ست که امروز دارم. ولی همانطور که جیم ران می گفت: “چیزی که انجام دادنش راحت است، انجام ندادنش هم راحت است.”

جادوی این وظیفه در سختی اش نیست؛ جادویش در انجام مکرر و به اندازه ی کافی این کارهای ساده برای برانگیختن معجزه ی اثر مرکب است. بنابراین، چیزهای ساده ی زندگی تان را نادیده نگیرید؛ چون همین ها باعث اتفاقات بزرگ در زندگی تان می شوند.

بزرگ ترین تفاوت موفق ها با ناموفق ها این است که موفق ها تمایل دارند کارهایی را انجام دهند که ناموفق ها مایل به انجام شان نیستند. یادتان باشد که این موضوع در زمان هایی از زندگی تان موثر خواهد بود که با انتخاب های دشوار و خسته کننده مواجه هستید.

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندکی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن