با سر به قلب ماجرا برید

با سر به قلب ماجرا برید
به این مقاله امتیاز دهید

با سر به قلب ماجرا برید

با سر به قلب ماجرا برید

شما چه سرتان را بالا نگه دارید و چه از روی پشیمانی آن را خم کنید و چه از نا امیدی آن را پایین بیاندازید ، شیوه ی قرارگیری آن ، نگرش شما را نسبت به شخص ، مکان یا شیئی که با آن مواجهید را نشان می دهد . این که سر را در چه موقعیت و حالتی قرار می دهید نشان دهنده ی آن است که آیا حالت تهاجمی به خود گرفته اید ، عشوه گری می کنید و یا اینکه تا سر حد جنون خسته و بی حوصله اید.

حرکات سر با اهداف مختلفی انجام می شود. ممکن است که دیدگاه هایتان را نشان دهند ، جایگزین زبان گفتار شوند و آنچه گفته می شود تایید یا رد کنند. می توانید با حرکات سر یا یا نگاه ، کسی را در جهتی هدایت کنید یا در شرایطی که اشاره با انگشت بی ادبانه و ناشایست به نظر می رسد با سر اشاره کنید.

تکان دادن جزئی سر ، فرو بردن چانه و حرکات سریع بر واژه ها و عبارات تاکید می کنند. در یک جلسه ، رییس با تکان دادن سر به نفر بعدی که قرار است صحبت کند اشاره می کند.

نمایش قدرت و اقتدار

قدرت حقیقتا وسوسه انگیز است و انسان های قدرتمند چه از آن آگاه باشند و چه نباشند سرشان را در وضعیتی قرار میدهند که قدرتشان را تقویت کند. وضعیت های خاص قرار گرفتن سر با نوع قدرت فرد هماهنگ است. اگر سرتان را بلند و به عقب خم کنید حس برتر بودن را منتقل می کنید (و در نظر دیگران مغرور جلوه می کنید). اگر سرتان را بالا و چانه تان را به جلو بیاورید این پیام را منتقل می کنید: “سر به سر من نگذار”.

وضعیت قرارگیری بدن ممکن است باعث ایجاد احساسات منفی یا مثبت در اطرافیان شود. مطمئن شوید که موقعیت سر شما واکنشی را که می خواهید نشان می دهد.

ابزار برتری

فرض کنید اخیرا بعنوان رییس شرکت یا انجمن یا گروه همسرایان منصوب شده اید. اگر دقت می کردید متوجه می شدید که در هنگام اعلام اسمتان ، به محض شنیدن آن سرتان را بلند کردید. در واقع خیلی سریع رفتار یک مرد مقتدر را از خود نشان دادید.

ممکن است بگویید که همه ی انسان ها یکسان خلق می شوند ، اما زمانی که مسئولیتی به شما سپرده می شود پیام هایی که بدنتان میفرستد بر این اساس اند که شما تنها کسی هستید که باید مورد توجه قرار گیرد. البته هنگام فکر کردن و یا به نشانه ی احترام و فروتنی ممکن است سرتان را پایین بیاندازید ، اما وقتی می خواهید توجه همگان را به خود جلب کنید سرتان را بالا می گیرید.

اگر احساس گرفتگی یا بی حوصلگی یا ناکامی کردید برای لحظاتی سرتان را بالا بگیرید و صاف نگه دارید. کم کم حالتان عوض می شود. اگر شدیدا بی حوصله اید احتمالا کمی طول می کشد تا احساستان تغییر کند. تا زمانی که تغییری در حالتان حس نکرده اید سرتان را پایین تر نیاورید.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن