با خود صادق باشید

با خود صادق باشید
مجموع 5 از 1 رای

با خود صادق باشید

با خود صادق باشید

به خاطر داشته باشید، به هر چه فکر کنید همان می شوید. اشخاص موفق و خوشبخت به ارزش های خود فکر می کنند و اینکه چگونه می توانند این ارزش ها را در زندگی خود مورد استفاده قرار بدهند. هرچه بیشتر زندگی تان با ارزش های شما همخوانی داشته باشد، شادمان تر، سالم تر، مثبت تر و پرانرژی تر می شوید.

شاید مهم ترین و ارزشمندترینِ چیزها، انسجام شخصیت باشد. یکی از میلیاردرها زمانی به من گفت: “انسجام شخصیت به خودی خود یک ارزش نیست، بلکه ارزشی است که سایر ارزش ها را تضمین می کند.”

حرف به شدت آموزنده ای برای من بود. وقتی تصمیم می گیرید پایبند یک ارزش باقی بمانید، میزان انسجام شخصیت شما تعیین می کند که آیا پای تعهد خود می ایستید یا نه. هر چه پایبندی به ارزش ها بیشتر باشد، میزان انسجام شخصیت بیشتر می شود. هر چه میزان انسجام شخصیت شما بیشتر باشد، شما شادمان تر و قدرتمندتر و مثبت تر زندگی می کنید.

مردان و زنان به راستی موفق، از انسجام شخصیت بسیار خوب برخوردارند. موفق ها پایبند بالاترین ارزش های خود هستند. از سوی دیگر، مردان و زنان متوسط و معمولی همیشه و به خصوص اگر کسی متوجه آنها نباشد، در انسجام شخصیت کوتاه می آیند.

با خود و دیگران صادق باشید

از امروز تصمیم بگیرید زن و مرد با شخصیت و با مرامی باشید. مصمم شوید که واقعیت را بگویید و با خود و دیگران رفتار صادقانه ای را به نمایش بگذارید.

در تمامی زمینه های زندگی پایبند ارزش های خود باشید. ارزش های تان را مکتوب کنید. به این فکر کنید اگر راعی ارزش های خود باشید، زندگی تان از چه کیفیتی برخوردار خواهد شد. بعد از آن از هرگونه مصالحه و کوتاه آمدن خودداری ورزید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن