باورها اکتسابی هستند، مادرزادی نیستد

باورها اکتسابی هستند، مادرزادی نیستد
مجموع 5 از 1 رای

باورها

باورها اکتسابی هستند، مادرزادی نیستد

خبر خوش درباره ی باورها این است که همه ی باورها اکتسابی و آموختنی هستند. در نتیجه می توان آنها را، به خصوص اگر مفید نیستند، بازآموزی و یا نوآموختگی کرد. وقتی متولد شدید، هیچ باوری نداشتید، نه باوری درباره ی خود، نه باورهای دینی و نه باوری درباره ی دیگران. امروز، شما چیزهای فراوانی را می شناسید.

بسیاری از اطلاعاتی که درباره ی خود سراغ دارید واقعیت ندارند و اینها تقریبا همیشه باورهای خود محدود کننده هستند. قبل از هر چیز باید این باورهای خود محدود کننده را بشناسید و بعد از خود بپرسید: “اگر اینها درست نباشند چی؟”

اگر شما در زمینه ای که فکرش را هم نمی کنید در آن خوب هستید از توانمندی فوق العاده ای برخوردار باشید، چه می گویید، زمینه هایی مانند فروش، کارفرمایی، سخنرانی در برابر جمع و یا پول درآوردن؟

درباره ی خود به شکل دیگری فکر کنید

به هر نقطه ای از جهان که سفر می کنم،به ده ها هزار نفر این اصول را آموزش می دهم. پرونده هایی پر از نامه ی کسانی را دارم که قبلا کلمه ای درباره ی باورهای خود محدود کننده نشنیده بودند. اما وقتی با این موضوع آشنا شدند، برداشت و نگرش شان درباره ی موضوع تغییر کرد. بعد از آن، خود را موجودی به مراتب با صلاحیت تر ارزیابی نمودند.

در زمان کوتاهی زندگی شان متحول شد و نتایج شان تغییر کرد. درآمدشان به دو، سه و چهار برابر افزایش یافت. از نقطه ی پایین شرکت خود به نقطه ی اوج آن رسیدند. بسیاری از آنها میلیونر و مولتی میلیونر شدند. بسیاری از آنها از یک فروشنده ی بد به یک فروشنده ی خوب تبدیل شدند، به سطح پر فروش ترین ها رسیدند.

وقتی باورهای شان را درباره ی خودشان تغییر دادند، وقتی درباره ی توانمندی های خود به باورهای جدید رسیدند، به مهارت های جدید تجهیز شدند و پذیرای چالش های جدی تری شدند.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن