IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
بازی های روانی

بازی های روانی و نوازش ها

بازی های روانی و نوازش ها

همانطور که میدانید کودک برای زنده ماندن نیاز به نوازش دارد و هر کودک زمانی که منابع نوازشی او به پایان می رسد وحشت زده می شود. برای مقابله با این وضعیت و به منظور این که نوازش ها را همچنان دریافت کند کودک به سلطه جویی متوسل می شود.

بازی های روانی روش مطمئنی برای به دست آوردن یک ذخیره نوازشی است، نوازش های رد و بدل شده در مراحل اولیه بازی ها، با توجه به نوع بازی ها، مثبت یا منفی هستند. در مرحله تغییر نقش، هر بازیگر و منفی زیادی می دهد. در مرحله تغییر نقش، هر بازیگر نوازش های منفی زیادی می دهد و یا می گیرد. نوازش هایی که در روند یک بازی روانی مبادله می شوند، چه مثبت باشند و چه منفی، با نادیده گرفتن همراهند.

بازی ها، نوازش ها و خراب کاری

فانیتا انگلیش بر این باور است که افراد زمانی برای گرفتن نوازش به بازی ها روی می آورند که نوازش هایی را که از خرابکاری میگیرند در خطر پایان یافتن باشد. شاید من در رابطه با شما نقش یک شخص ناتوان و بی کمک را ایفا کنم و شما هم نقش شخصی توانا و کمک رسان را بر عهده داشته باشید. من تمام چیزهای بدی را که در آن روز دیگران به سرم آورده بودند برای شما می گویم و شما هم به شکل یک منجی با من همدردی می کنید. تا مدتی ما همین نوازش های خراب کارانه را با هم مبادله می کنیم.

“سپس شما از این تبادل خسته می شوید و نشان می دهید که دیگر نمی خواهید ادامه دهید. من که در حالت نفسانی «کودک» خود احساس وحشت میکنم، شاید با تغییر نقش و شروع بازی حالا گیرت آوردم فلان فلان شده، چیزی مانند این بگویم «خوب، من همیشه فکر می کردم می شود روی تو حساب کرد ولی الان می بینم که اشتباه می کردم.» در خارج از حوزه آگاهی خودم، امیدوار هستم که شما با بازی «به من لگد بزن» به من پاسخ دهید و ذخیره نوازشی من را پر کنید.”

“هرگاه افراد وارد بازی می شوند تا با سلطه جویی نوازش به دست آورند، آنها واقعیت را نادیده می گیرند، یعنی انتخابهای بسیاری را که به عنوان یک شخص بزرگسال در اختیار دارند تا از راه های مثبت نوازش بگیرند، نادیده می انگارند.”

منبع: (تحلیل رفتار متقابل، یان استورات/ون جونز)

ادامه ی مقالات تحلیل رفتار متقابل را دنبال کنید…

۰ ۰ vote
Article Rating

مطالب مرتبط

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments