ایلان ماسک و ده قانون موفقیت او (۲)

ایلان ماسک و ده قانون موفقیت او (۲)
مجموع 5 از 1 رای

ایلان-ماسک

در ادامه ی سری مقالات  ایلان ماسک و ده قانون موفقیت او مطلب زیر را دنبال کنید

۴- محصولات بزرگ بسازید

ماسک پس از فروش سهامش، هم بنیانگذار و عضو مهمی در توسعه پی پال شد که بدیهی است با وجود ۱۷۳ میلیون کاربر فعال، می توان گفت که برای کسب و کار آنلاین یک ضرورت محسوب می شود. پی پال یک سوی اقدامات مخاطره آمیز ماسک است از دیگر اقدامات او می توان به تسلا موتورز، اسپیس ایکس و سولارسیتی (SolarCity) اشاره کرد. ماسک مسئول طراحی ماشین برقی اسپورت Tesla Roadster بود که برنده جایزه و به ۳۱ کشور فروخته شد، این محصول درست پس از بحران مالی ۲۰۰۸ ساخته شد. تسلا موتورز بخشی از آینده اتومبیل در جهانی با تغییرات آب و هوایی است.

۵- با صداقت کار کنید

ماسک برای شروع به کار تسلا از دولت وام گرفت. اخیرا او بیش از ۴۰۰ میلیون دلار از وام حمایتی وام دهندگان را پرداخت کرده است. رهبران می توانند در سایه حمایتی دیگران پول سازی کنند.

۶. اعتماد به نفس داشته باشید

رهبران بزرگ اعتماد به نفس و خود باوری دارند. اگر به نوشته ها و مطالب مربوط به موفقیت و کارآفرینی توجه کنید، اولین چیزی که متوجه می شوید این است که اکثر انسان های موفق به قدرت پول افراد دیگر در تامین بخش مالی پروژه باور دارند، به این ترتیب اگر با شکست مواجه شوند، ثروت شخصی خود را از دست نمی دهند. ولی ایلان ماسک چنان اعتماد به نفسی به خود و قابلیتهایش دارد که از پولهای شخصی خودش برای تامین بخش مالی پروژه استفاده می کند.

۷- بدانید چگونه باید استقامت کنید

ایلان ماسک و رهبران بزرگ دیگر می دانند که شکست نوعی بازخورد است. ماسک باور دارد که می تواند هزینه سفرهای فضایی را کاهش دهد و آن را به واقعیت برساند. در جریان کار، او با تاخیر در طراحی و آزمایش مواجه شد که وی را چند سالی از زمان بندیش عقب انداخت. زمانبندی اولیه او با شکست روبرو شده چون موتور ماشین آتش گرفت. دومین آزمایش آنگونه که او انتظار داشت پیش نرفت. اما او پروژه را ترک نکرد، در عوض از شکستهایش درس گرفت و اصلاحاتی را انجام داد تا این که راکت فالکون وی اولین موفقیتش را در سال ۲۰۱۰ تجربه کرد.

ادامه ی سری مقالات ایلان ماسک و ده قانون موفقیت او را دنبال کنید


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن