ایده پردازان ۳۵(۲): علی امینیان از گوگل

ایده پردازان ۳۵(۲): علی امینیان از گوگل
مجموع 5 از 2 رای

ایده پردازان ۳۵(۲): علی امینیان از گوگل

در قسمت دوم از برنامه ی ۳۵ام، علی امینیان از مراحل ورود به گوگل می گوید.

از نظر او، عبور از فیلترهای استخدامی گوگل بسیار سخت است که پس از گذراندن اولین مرحله، یعنی تایید رزومه، ۷ یا ۸ مرحله، مصاحبه ی حضوری و غیر حضوری را نیز شامل می شود.

پس از گذراندن این چند مرحله، تازه نوبت مرحله ی انتخاب تیم می شود. به فرد جدیدی که قرار است وارد این شرکت بشود، یک هفته فرصت می دهند تا تیم خودش را پیدا کند. این یک انتخاب دو طرفه است؛ یعنی هم فرد باید تیم را انتخاب کند هم اعضای تیم، آمادگی خود را برای پذیرش و همکاری با این فرد اعلام کنند. اگر در طول یک هفته این اتفاق نیفتد، فرد استخدام نخواهد شد.

علی امینیان پس از صحبت در مورد سختی های کار، در مورد امکانات رفاهی این شرکت می گوید. صندلی های ماساژ، صندلی های مخصوص خواب، رستوران ها و کافی شاپ ها، همه و همه امکاناتی هستند که کار کردن در گوگل را لذت بخش می کند.

در گوگل چیزی به نام ساعت کاری و در کنارش اضافه کاری وجود ندارد و همه ی کارمندان در کنار هم و باعشق کار می کنند.

او از دستمزدها می گوید که از ماهی ۱۵ هزار دلار شروع می شود و تا ماهی ۱۵۰ هزار دلار، بسته به جایگاه شخص تفاوت می کند. در گوگل ۱۰ ،۱۲ سطح وجود دارد که از سطح ۸ به بعد تقریبا دست نیافتنی است و فقط افرادی با سطح کارایی و کارآمدی بالا، به این جایگاه ها دست پیدا می کنند. علی امینیان به نام دو ایرانی در این سطوح اشاره می کند، خانم تبریز و امید کردستانی که بسیار معروف هستند.

به گفته ی او همه ی هم دوره ای هایش اکثرا در شرکت های بزرگی مثل گوگل، مایکروسافت، فیس بوک و دیگر شرکت های آمریکایی کار می کنند.

او یک کتاب نیز در دست تهیه دارد که تا اخر امسال در امریکا به چاپ می رسد.

در ادامه پیشنهاد می کنم این گفتگوی جذاب را به طور کامل ببینید…دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن