ایده پردازان ۳۴(۲):اکوسیستم استارتاپی با رشد کاریکاتوری

ایده پردازان ۳۴(۲):اکوسیستم استارتاپی با رشد کاریکاتوری
مجموع 5 از 1 رای

ایده پردازان ۳۴(۲):اکوسیستم استارتاپی با رشد کاریکاتوری

در این قسمت از برنامه ی ایده پردازان، ادامه ی مصاحبه با تیم شنبه را خواهیم داشت. در این گفتگو موانع و چالش های راه اندازی یک استارتاپ را بررسی کردیم و عوامل موفقیت و دوام یک کسب و کار را از زبان اعضای این تیم شنیدیم.

مجموعه ی هفته نامه ی شنبه از همون ابتدای فعالیت خود به خاطر رشد و توسعه ای که داشتند، از طرف مجموعه های دولتی و VCهای مختلف، پیشنهادهایی برای سرمایه گذاری داشتند.

اما چون این هفته نامه مبتنی بر رشد بود و تفکری استارتاپی داشت، برای جلوگیری از پیدا کردن جنبه های سیاسی و از دست دادن بخشی از مخاطبان از این کار اجتناب کردند.

پس از توضیحاتی که اکبر هاشمی، مدیر مسئول و سردبیر هفته نامه شنبه، در مورد ابتدای فعالیت کاری شان داد؛ علیرضا شهبازی، مدیر روابط عمومی و آکادمی شنبه، از مشکلاتی که در راستای افزایش قیمت ارز بوجود آمده است، گفت.

با وجود مشکلات ارزی، جذب سرمایه گذاری های خارجی برای استارتاپ ها دیگر اتفاق نمی افتد و جذب سرمایه گذاری های داخلی هم بسیار سخت شده است، اما نکته ای که وجود دارد این است که باید امید داشته باشیم و امید را به مجموعه تزریق کنیم. از آنجایی که مهم ترین عامل موفقیت هر کسب و کار یا استارتاپی، تیم آن مجموعه است، باید امید را در تک تک اعضای مجموعه ایجاد کنیم.

در کنار امید داشتن، یک استارتاپ نیاز به تجربه دارد و برای کسب تجربه باید از کسانیکه در این زمینه موفق بوده اند درس بگیرد و در انتها اگر استارتاپی روی اصول بنا شده باشد می تواند در این شرایط سخت به بقای خود ادامه دهد.

در ادامه پیشنهاد می شود اگر به این هفته نامه و موضوع استارتاپ ها علاقه دارید، این ویدئو را به طور کامل مشاهده کنید…دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن