ایده پردازان ۲۶(۲) – شریک چیز خوبی نیست !!!

ایده پردازان ۲۶(۲) – شریک چیز خوبی نیست !!!
مجموع 5 از 1 رای

ایده پردازان ۲۶(۲) – شریک چیز خوبی نیست !!!

در قسمت اول مصاحبه با ژان بقوسیان به پیشینه ی فعالیتی او و معرفی مدیر سبز پرداختیم.

در این قسمت، او در کنار مبحث برنامه ریزی در کار و زندگی، به موضوع مهم شراکت نیز اشاره کرد. به گفته ی بقوسیان، با تمرین مستمر می توانیم ذهن خود را جوری تربیت کنیم که در هر لحظه متمرکز بر فعالیت همان لحظه باشد.

برای مثال ممکن است ساعات زیادی در کنار خانواده خود باشیم در حالیکه فکر و ذهن مان متوجه کسب و کارمان و یا فعالیتی که قرار است بعدا انجام دهیم؛ باشد. پس اگر بتوانیم کاری کنیم که زندگی شخصی از کارمان جدا شود؛ هم زندگی با کیفیت تری خواهیم داشت و هم تمرکزمان روی فعالیت های دیگر بیشتر می شود.

بقوسیان در توضیح عملکرد مغز به حوزه ای به نام “Gray Zone” اشاره کرد؛ که در این حالت مغز نه کاملا بر روی موضوع متمرکز است، و نه کاملا در حالت استراحت! او گفت که اغلب افراد، مدیران و کارآفرینان در این موقعیت قرار دارند و مغزشان در حالت “Gray Zone” است.

در ادامه بقوسیان یکی از مهم ترین خصوصیات کارآفرینان و افراد موفق را، انضباط شخصی معرفی کرد؛ و گفت این بدان معناست که آنها هر کاری را در زمان مشخص خودش انجام می دهند. در انضباط شخصی خستگی، خوشی، ناخوشی و کمبود انرژی معنایی ندارد. با این کار تمام امور زندگی ما تبدیل به عادت می شود. در نتیجه ی عادت کردن به امور خستگی کمتری برای ما اتفاق می افتد؛ چرا که هر چه به عادت تبدیل شود انرژی کمتری می برد، مثل کسی که برای اولین بار رانندگی را می آموزد در مقایسه با کسی که ده سال است رانندگی می کند.

در ادامه پیشنهاد می شود برای دیدن کامل این گفتگو، ویدئو را مشاهده کنید…1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
mehdi Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
mehdi
mehdi

سلام
صدای این ویدئو مشکل دارد