اندیشه ی آسمان آبی را تمرین کنید

اندیشه ی آسمان آبی را تمرین کنید
به این مقاله امتیاز دهید

اندیشه ی آسمان آبی

اندیشه ی آسمان آبی

چارلز گارفیلد در بررسی روی “موفقیت های بزرگ” به کشف بسیار جالبی نایل آمد. او روی مردانی و زنان مطالعه کرد که به نتایج متوسطی در کارشان دست یافته بودند و بعد ناگهان به موفقیت های عظیم رسیده بودند. او به این نتیجه رسید که در لحظه ی بلند شدنو خیز برداشتن، همه ی آنها در شرایط “اندیشه ی آسمان آبی” بودند.

در اندیشه ی آسمان آبی، فرض را بر این می گذارید که همه چیز برای تان امکان پذیر است. کافی است به آسمان بلند آبی نگاه کنید و محدودیتی احساس نکنید. به چند سال آینده فکر می کنید و می بینید زندگی تان به هر لحاظ عالی و بی کم و کاست است. بعد به جایی که امروز در آن قرار دارید می اندیشید و از خود می پرسید: چه اتفاقی باید بیفتد تا جایی در آینده به این هدف هایم دسترسی پیدا کنم؟

حاضر نشوید در رویاهای تان تجدید نظر کنید

وقتی آرمان سازی و آینده نگری را تمرین می کنید، نباید با رویاها و پنداره هایی که برای خود و آینده تان دارید، مصالحه کنید. نباید به هدف های کوچک تری برسید. به جای آن، رویاهای لزرگ در سر بپرورانید و بعد چنان به آینده نظر کنید که انگار، قدرتمندترین انسان در عالم هستی هستید.

شما آینده ی عالی خود را خلق می کنید. قبل از اینکه به لحظه ی اکنون برگردید و به آنچه در حال حاضر امکان پذیر می بینید، فکر کنید؛ باید تصمیم بگیرید که به واقع چه خواسته ای دارید.

با شغل و حرفه تان شروع کنید. فرض را بر این بگذارید که پنج سال دیگر، زندگی شغلی تان بی کم و کاست است. حالا به این پرسش ها جواب بدهید:

به چه شکلی خواهد بود؟

چه کار خواهید کرد؟

کجا این کار را خواهید کرد؟

با چه کسانی کار خواهید کرد؟ چه مسئولیتی خواهید داشت؟

چه مهارت ها و قابلیت هایی خواهید داشت؟

به چه هدف هایی دست خواهید یافت؟

از چه مقام و رتبه ای در کارتان بهره مند خواهید بود؟

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن