انتقال احساسات در شرایطی که سخن گفتن نامناسب است

انتقال احساسات در شرایطی که سخن گفتن نامناسب است
مجموع 5 از 1 رای

انتقال احساسات در شرایطی که سخن گفتن نامناسب است

انتقال احساسات در شرایطی که سخن گفتن نامناسب است

لب ها و دندان ها و فک و گونه های تان را در حالت عادی اندازه بگیرید، به این صورت می توانید گستره ی وسیعی از حالات چهره را خلق کنید. با بیش از ۴۴ ماهیچه در صورت، می توانید تقریبا هر آنچه را که می خواهید صرفا با حالت چهره تان منتقل کنید و گاهی تنها یک حالتِ صورت، همه ی آن چیزی است که نیاز دارید.

تصور کنید شخصی در مقابل شما نشسته و به نظرتان جذاب است، اما اگر آنچه در دل دارید به زبان بیاورید، احساس حماقت به شما دست می دهد. اگر احساس تان را با صدای بلندتر بیان کنید، ممکن است فرد مقابل کمی احساس ناراحتی و ترس کند. بنابراین چاره چیست؟

شما باید با او ارتباطی چشمی برقرار کنید و نگاه تان را طولانی تر از حالت معمول کنید، لبخندی ملایم بزنید و اگر زن هستید کمی چانه ی خود را پایین بیاورید و از زیر ابروها نگاه کنید. اگر هم که مرد هستید می توانید کمی سرتان را عقب ببرید. به این شکل بدون رد و بدل شدن حتی یک کلمه،  می توانید هیجانی در فضا ایجاد کنید.

اگر می خواهید به کسی بگویید که رفتارش قابل قبول نیست، ابروهای پایین آمده و لب های به هم فشرده و تکان دادنِ جزیی سر معمولا برای رساندن این منظور کافی است.

انتقال احساسات در شرایطی که سخن گفتن نامناسب است

گاهی ممکن است تنها یک نگاه سرزنش بار برای رسیدن به هدف کافی نباشد. ویلیامِ چهار ساله در عروسی عمویش ساقدوش بود. مادرش در حدی نزدیک به او نشسته بود که مراقبش باشد، اما نه آنقدر که بتواند دستانش را بگیرد. علیرغم تلاش هایی که مادر ویلیام از طریق حالات صورت برای کنترل رفتار او انجام داد، ویلیام با کج خلقی شروع به بازی با دیگر حضار جوان کرد.

هرچه مادر اخم کرد، انگشتش را مقابل لب های جمع شده اش گذاشت و سرش را به نشانه ی “نه” تکان داد، ویلیام به او توجهی نمی کرد. در نهایت ویلیام سرش را محکم به سمت او چرخاند، با تمام وجود به او اخم کرد و قیافه گرفت و در حقیقت با این کار به او گفت: می دانم چه می خواهی، اما من کار خودم را می کنم.

دفعه ی بعدی که با نظر رئیس یا شریک تان مخالف بودید و می دانستید بیان مخالفت تان کار درستی نیست، می توانید توجهِ طرفِ مقابل را با نگاهی قلدرانه به خود جلب کنید. به او کمی طولانی تر از حالت معمول خیره شوید لب های تان را در این حالت کاملا بسته نگه دارید. اگر زمان بندی تان دقیق باشد حالت چهره ی شما احساس تان را بدون به زبان آوردنِ کلمه ای منتقل می کند.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن