IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو تبلیغات تبلیغات کلیکی تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی
انتظار وقوع آن را داشته باشید

انتظار وقوع آن را داشته باشید

انتظار وقوع آن را داشته باشید

این فن را بیش از بیست سال پیش آموختم. در طی روزها و سال ها به من ثابت شد که برای فراهم آوردن محیط خانوادگی آرام برای خود و دیگران، این فن بی اندازه موثر است.

اساس آن ناشی از درک این مطلب است که وقتی انتظار وقوع اتفاقی را داریم، از وقوع آن کمتر ناراحت می شوید و به آن واکنش کمتری نشان می دهیم. علاوه بر آن وقتی منتظر وقوع اتفاقی هستیم، ولی پیش نمی آید، خوشحال می شویم. مشکل تاکید و تمرکز ما بر استثناها آزار دهنده است.

به دفعه ی آخری فکر کنید که شما یا یکی از افراد خانواده لیوان چای یا شیر خود را روی فرش ریخت. چه واکنشی نشان دادید؟ اگر به جای آنکه فرض کنید هیچ چیز نباید بریزد، توقع ریختن آن را داشته باشید، آیا حتمی بودن این امر را می پذیرید؟ پس اتفاق همان است، ولی برداشت فکری شما فرق کرده است.

منظور این نیست که شما ریختن آن را دوست دارید، بلکه فقط اشکالی در این امر نیست و شما آن را می پذیرید. بدیهی است که از زمان ریختن آن بی اطلاع هستید ولی به احتمال زیاد در مقطعی از زمان این اتفاق روی می دهد. احتمال دارد امروز، هفته ی آینده یا سال دیگر این اتفاق بیفتد. این سیاست شما را برای لحظه ای حتمی آماده می کند.

این تشبیه به هر واقعه ی آزار دهنده ی مشابهی که هر روز در منزل روی می دهد، قابل تعمیم است. مثلا چیزی بر وفق مراد نیست، می شکند، بی نظمی بزرگی پیش می آید، کسی وظیفه ی خود را به خوبی انجام نمی دهد یا هر اتفاق مشابه دیگر. نکته این است که هنگامی که توقع وقوع امری را دارید، از رخ دادن آن متعجب نمی شوید.

نگران نباشید که با توقع وقوع آن، رخ دادن آن را تشویق می کنید. نه، چون ما درباره ی تصویر سازی وقوع اتفاق یا تشویق آن به هر نحوی صحبت نمی کنیم. ما به ارمغان پذیرفتن یا یاد گرفتن پذیرش مسائل آنطور که هست اشاره می کنیم، نه آنکه با فکر مداوم در این مورد که امور دقیقا بر وفق مراد ما باشد به خوشبختی خود صدمه بزنیم. با این روش شما در زندگی احساس آرامش بیشتری خواهید کرد.

(منبع: از کاه کوه نسازید، دکتر ریچارد کارلسون)

ادامه ی مقالات خانواده ی موفق را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar