الگوی موفقیت کافه تریا

الگوی موفقیت کافه تریا
مجموع 5 از 2 رای

الگوی موفقیت کافه تریا

نقطه ی شروع رسیدن به هر هدفی، میل و آرزوست. اگر می خواهید به هدفی برسید، باید اشتیاقی سوازن داشته باشید. تنها وقتی اشتیاق شما به حد کافی شدید شود از انرژی و انگیزه ی درونی برخوردار می شوید که همه ی موانع را از پیش روی خود بر دارید.

خبر خوش این سخن است که اگر به مدت کافی چیزی را بخواهید و به اندازه ی کافی بکوشید، می توانید به خواسته ی خود برسید.

زندگی بیشتر شبیه یک بوفه یا کافه تریاست تا یک رستوران. در رستوران، غذاهای تان را می خورید و بعد بهای آن را می پردازید. اما در یک بوفه یا کافه تریا، باید ابتدا پول بپردازید، غذای تان را خودتان بردارید و بعد از آن لذت ببرید. بسیاری از افراد دچار این اشتباه می شوند که پس از موفقیت بهای آن را می پردازند. آنها رو به روی بخاری زندگی می نشینند و می گویند: “ابتدا به من حرارت بده تا بعد در تو هیزم بریزم.”

به گفته ی زیگ زیگلار، سخنران الهام بخش: “آسانسور منتهی به موفقیت خراب شده است، اما پله ها همیشه وجود دارند.”

راه رسیدن به خوشبختی

هدف گذاری و تلاش همه روزه برای دستیابی به این هدف و در نهایت رسیدن به آن به قدری قدرتمند است که صِرف فکر کردن به هدف های تان، حتی در شرایطی که هنوز قدم اول را برنداشته اید، شما را شاد و خشنود می کند.

برای برخوردار شدن از حداکثر توانمندی، باید برای هر روز زندگی تان هدفی را در نظر بگیرید. باید یک کانون لیزری در زندگی درست کنید، به طوری که همیشه درباره آنچه دوست دارید و نه آنچه دوست ندارید فکر کنید. باید از این لحظه به بعد مصمم شوید که یک موجود زنده هدف جو شوید، مانند یک موشک راهنمایی شونده و یا یک کبوتر لانه یاب تا در جانب هدف هایی که برای تان مهم هستند به حرکت درآیید.

تضمینی از این بزرگ تر وجود ندارد که پیوسته برای تحقق خواسته های تان بکوشید. داشتن هدف های روشن به شما امکان می دهد تا از همه توانمندی خود برای دستیابی به موفقیت استفاده کنید. هدف به شما امکان می دهد بر تمامی موانع زندگی خود غلبه کنید و به موفقیت های نامحدود برسید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن