IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو تبلیغات تبلیغات کلیکی تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی
اعضای خانواده ی خود را درک کنید

اعضای خانواده ی خود را درک کنید!

اعضای خانواده ی خود را درک کنید

همه می دانیم که گاهی زندگی سخت می شود. هرچند تشخیص و اقرار به عوامل آشفته کننده ی خودمان بسیار آسان تر از تشخیص و اقرار به مشکلات سایر افراد خانواده است. مثلا اگر خارج از کار می کنید و همسرتان در خانه است، احتمال دارد تمایل داشته باشید بر مشکلات روز خود تاکید کنید اما از مشکلات همسرتان غافل بمانید یا از کنارشان بی تفاوت بگذرید. برعکس آن نیز می تواند صحیح باشد.

شاید به این فکر کنید که در خانه ماندن با بچه ها دشوار است و بینش خود را در مورد کار بیرون و استرس ها و مشکلات ناشی از آن از دست بدهید.

از آن ساده تر، فراموش کردن این واقعیت است که کودکان و نوجوانان درگیری های خود را دارند که از نظر خود آنها بسیار واقعی است. درک این حقیقت که زندگی برای اعضای جوان تر خانواده یک مبارزه به حساب می آید به آن معنا نیست که مشکلات آنها واقعی نیستند.

چند دفعه این جمله را شنیده اید: “او اصلا من را درک نمی کند.” این عبارتی معمول در میان زن و شوهر هاست که وقتی در مورد همسر خود با دوستان شان صحبت می کنند، می گویند. استفاده از این عبارت در مراوده های جوان ترها با دوستان شان در مورد والدین خود معمول تر است. متاسفانه بسیاری از افراد خانواده، خود را تنها احساس می کنند؛ گویی در خانواده کسی آنها را حقیقتا درک نمی کند.

این مشکل به نسبت ساده ای است که می توان بر آن غلبه کرد. قدری دلسوزتر شوید و خود را جای اعضای خانواده بگذارید. آیا می توانید درک کنید آنها با چه سختی های منحصر به فردی مواجه هستند؟ تصور کنید قرار گرفتن به جای آنها تا چه حد می تواند دشوار باشد. با انجام این کار در همه ی موارد در خواهید یافت که زندگی آنها به آسانی که ظاهرا نشان می دهند نیست.

منظورم این نیست که برای اعضای خانواده دلسوزی کنید و بیش از حد بر مشکلات آنها تاکید کنید، بلکه سعی کنید برای اشخاص مورد علاقه ی خود شنونده ی بهتر و دلسوزتری باشید. با انجام این کار به خود یادآوری خواهید کرد که در تلاش های خود تنها نیستید.

این یادآوری ها سطح استرس های شما و همه ی افراد خانواده را کاهش می دهد. تصدیق خالصانه ی مشکلات به خصوص هنگامی که از طرف شخص مورد علاقه ی شما باشد، عامل سلامتی و آسایش است.

یکی از عوامل موثر در نزدیک کردن دو عضو خانواده به یکدیگر، احساس درک متقابل و این احساس است که کسی هست تا به صحبت های آنها توجه کند. به جای تاکید بر مبارزه ها و بار مشکلات خود، سعی کنید در مورد موضوعات دیگران دلسوزتر باشید. تعجب خواهید کرد از اینکه چقدر سریع احساس نزدیکی شما باز می گردد و بزرگ کردن مسائل بی اهمیت کاهش می یابد.

(منبع: از کاه کوه نسازید، دکتر ریچارد کارلسون)

ادامه ی مقالات خانواده ی موفق را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar