قدرت زمان : اصول اساسی برای تعیین هدف (۲)

قدرت زمان : اصول اساسی برای تعیین هدف (۲)
مجموع 5 از 2 رای

اصول اساسی برای تعیین هدف

قدرت زمان : اصول اساسی برای تعیین هدف (۲)

مرتب هدفهایتان را به خودتان تلقین کنید

برای رسیدن به اهداف، تکنیکی وجود دارد که تکنیک تلقین استاندارد نامیده می شود. برای استفاده از این شیوه باید یک دسته کارت هفت در دوازده سانتیمتری تهیه کنید و هر کدام از هدف هایتان را روی یکی از آنها با خط درشت و با استفاده از فعل زمان حال بنویسید.

هر روز و در طول روز کارت های هدف تان را مرور کنید، هر بار یک هدف. به یکی دو مورد از کارهایی فکر کنید که برای رسیدن به آن هدف باید انجام دهید زوم کنید و خیره شوید و چند لحظه به همان شکل به آن نگاه کنید. آنگاه به سراغ کارت بعدی بروید. با ترکیب این دو روش، یعنی نوشتن و بازنویسی هر روزه ی هدف ها در دفتر یادداشت و کارت ها به این باور خواهید رسید که هدف های شما دست یافتنی هستند. در نهایت در عمق ضمیر ناخودآگاه تان متقاعد خواهید شد که رسیدن به این اهداف اجتناب ناپذیرند.

هر چه بیشتر مطمئن می شوید که هدف هایتان خیلی زود به واقعیت مبدل می شوند سریع تر به سمت آن ها حرکت می کنید و آن ها هم سریع تر به سمت شما جذب می شوند. اگر یک ماه پشت سر هم این تکنیک ها را به کار بگیرید تغییراتی که در زندگیتان تجربه خواهید کرد باور نکردنی خواهند بود.

تعادل را در اهدافتان حفظ کنید

هدف های شما باید متعادل باشند و سه حوزه مهم زندگی شما را پوشش دهند. آن ها باید با یکدیگر توازن و هماهنگی داشته و مخالف یکدیگر نباشند. درست مثل چرخ که برای آن که درست بچرخد باید در حالت توازن و تعادل باشد شما هم برای اینکه احساس خوشبختی و کفایت کنید زندگی تان باید در حالت تعادل و توازن باشد.

واقعا خواسته شما چیست؟

اهداف اول در مورد تجارت، کار و مسائل مالی هستند. اینها اهداف ملموس، قابل سنجش و هدف های شغلی تان هستند. این ها را اهداف «چه چیزی» می نامند و در نتیجه تلاش در شغل و حرفه تان به آن ها می رسید. باید در مورد این اهداف ملموس، کاملا روشن باشید و بدانید که می خواهید چقدر درآمد داشته باشید و در طول چه مدتی به این سطح از درآمد برسید. باید بدانید که می خواهید چه مقدار از درآمدتان را پس انداز، سرمایه گذاری و افزایش دهید و چه موقع می خواهید به این مبالغ دست پیدا کنید. یادتان باشد که نمی توانید به سمت هدفی که نمی بینید نشانه بروید. پس برای رسیدن به هدفتان همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، باید هدفتان کاملا مشخص باشد.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن