IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی دیجیتال بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات کلیکی تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
حالت بدن

استفاده از حالت بدن برای کمک به برقراری ارتباط

استفاده از حالت بدن برای کمک به برقراری ارتباط

من نمی گویم که شما صد در صد، دقیقا و عینا و بدون هیچ شکی می توانید همه ی جزئیات ذهنِ یک فرد را با نگاه کردن به حالت بدنش بازگو کنید. آنچه می گویم این است که با مشاهده ی حالت بدن دیگران می توانید چیزهای زیادی درباره ی حس و حال و نگرش و وضعیت ذهنی آن کشف کنید.

 مشاهده و ثبت آنچه درباره ی حالات و حرکات یک فرد متوجه می شوید، بینشی به شما می دهد که می توانید به بهترین نحو با او ارتباط برقرار کنید.

قبل از تعامل با هر فرد، نگاه کردن به حالت بدن او به شما کمک می کند تا بهترین روش برخورد با او را تشخیص دهید.

نشان دادن موقعیت اجتماعی از طریق حالت بدن

اگر افراد مقتدر را در ذهن خود مجسم کنید، با واژه های سطح بالا به آنها فکر می کنید. نیازی نیست قد این افراد بلند باشد تا نشان دهند در راس چیزی قرار دارند؛ صرفا بایستی خود را طوری نشان دهند که گویی آنگونه اند. حالت با اعتماد به نفس و پذیرا معمولا مربوط به افراد با موقعیت اجتماعی بالاست. در مقابل، افراد با موقعیت اجتماعی پایین، حالت شان را با یک رفتار احترام آمیز نشان می دهند. وضعیت بدن آنها تدافعی و بسته است.

ایندیرا در یک شرکت بزرگ عمرانی کار می کند. زمانیکه برای ترفیع درجه کاندیدا شد، در میان همکاران مرد او هنگام تصمیم گیری اختلاف نظرهایی بوجود آمد. اگرچه هیچ یک در قابلیت های ایندیرا شک نداشتند، اما چیزی در رفتار او آنها را مردد و نگران می کرد.

وقتی من و ایندیرا روی تاثیرگذاری فردی او کار می کردیم، او گفت که در مقابل افراد با موقعیت بالا به نشانه ی احترام می ایستاده. از آنجا که شرکت دارای ماهیتی سلسله مراتبی است، او همکارانش را افراد مقتدری فرض کرده بود و آنطور که آموخته بود رفتار می کرد. او قوز می کرد، سینه اش را کمی خم می کرد و سرش را اندکی پایین می آورد.

بعد از انجام تمرین هایی هدفمند، با عوض شدن تصورش از خود، وضعیت بدنی اش نیز تغییر کرد. ایندیرا اکنون صاف می ایستد، به راحتی ارتباط چشمی برقرار می کند و با قدرت حرکت می کند و بر خلاف گذشته که زیر دست بود، تبدیل به یک همکار واقعی شده است.

دفعه ی بعدی که در مراسمی شرکت کردید که در آن مردم راحت ایستاده اند و گروه های مختلف با یکدیگر صحبت می کنند، به زبان بدن شان دقت کنید تا دریابید چه کسی آشنا و چه کسی غریبه است. آنهایی که در حالت ایستاده، وزن خود را روی یک پا انداخته غریبه و آنهایی که خم شده اند وسرشان کمی به جلو آمده است آشنا هستند.

در زیر اطلاعاتی تصادفی درباره ی تشخیص موقعیت اجتماعی از روی حالت بدن آمده است:

احتمالا در حضور کسی که موقعیت اجتماعی شان برابر یا پایین تر از شماست، دست خود را روی کمر قرار می دهید. در حضور افرادی که در موقعیت بالاتری نسبت به شما دارند، زبان بدن تان متقارن است.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar