IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
ارتباط بين سوق دهنده و پیش نویس

ارتباط بين سوق دهنده و پیش نویس

ارتباط بین سوق دهنده و پیش نویس

هرگاه که من سوق دهنده «دیگران را خشنود کن» را ازخود نشان میدهم، در همان حال الگوی «بعد از» را به اجرا در می آورم. ندای «والد» درون من این پیش نویس تقابلی را تکرار می کند: «تو فقط در صورتی خوب هستی که دیگران را راضی و خشنود نگهداری.»

با ابروهای بالا رفته و لبخندی که دندانهایم نیز پیداست، با «کودک مطیع و سازگار» خودم امیدوارم که به اندازه کافی بتوانم دیگران را خشنود کنم. ولی از این وحشت دارم که دیر یا زود انرژی و نیروی من برای خشنود کردن دیگران به پایان برسد و آنگاه زمان فلاکت فرا می رسد و شمشیر داموکلس بر سرم فرو می آید.

برای اینکه از وضعیت «دیگران را خشنود کن» بیرون بیایم، باید اول از رفتارهای سوق دهنده «دیگران را خشنود کن» آگاه شوم. به طور خاص، به جای اینکه ابروهایم را بالا ببرم آنها را پایین می آورم و به آن استراحت می دهم، بنابراین پیشانی من نیز به جای اینکه در خطوط افقی چین و چروک بخورد صاف خواهد شد.

وقتی که این کار را می کنم پیام تازه ای را به خود می دهم که می گوید: «اشکالی ندارد که خودت را خشنود کنی!» از آنجایی که دیگر خوب بودن خود را براساس خشنود کردن دیگران قرار نمی دهم، در ضمن می توانم از این وحشت خلاص شوم که اگر فردا نتوانم آنها را به اندازه کافی خشنود کنم چه خواهد شد.

زمانی که سوق دهنده «قوی باش» را نشان می دهم، این پیام پیش نویس تقابلی را بازنوازی می کنم. «تو فقط در صورتی خوب هستی که احساسها و خواسته های خود را از دیگران پنهان کنی. نگذار آنها ببینند که تو ضعیف هستی.» من این پیام را با «کودک مطیع و سازگار» خود می شنوم و با نشان دادن علائم بیرونی از آن اطاعت می کنم. چهره خود را بی احساس و بی حالت حفظ می کنم، کم حرکت می کنم و با صدایی آرام و یکنواخت صحبت می کنم.

همچنانکه این سری از رفتارهای «قوی باش» را نشان میدهم، من الگوی روند «هرگز» را به اجرا در می آورم و آنرا تقویت می کنم. من شاید در اطرافیان خود توجه و نوازش بخواهم، ولی با حالت کلی بی احساسی و خشکی نشان می دهم، هیچ نشانه ای از خواسته خود به آنها نمیدهم.

وقتی که الگوهای رفتاری «قوی باش» را می شکنم، در عین حال که از پیش نویس «هرگز» رها می شوم. من ندای تازه ای را در خود نهاده ام که می گوید: «به پیش برو و احساس های خود را نشان بده و در مورد خواسته های خود نیز صریح و بی پرده باش.»

منبع: (تحلیل رفتار متقابل، یان استورات/ون جونز)

ادامه ی مقالات تحلیل رفتار متقابل را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar