اثرمرکب: روابط خود را با بعضی از افراد محدود کنید

اثرمرکب: روابط خود را با بعضی از افراد محدود کنید
مجموع 5 از 5 رای

اثر مرکب

اثر مرکب: روابط خود را با بعضی از افراد محدود کنید

بعضی ها هستند که می توانید سه ساعت از وقت تان را با آنها بگذرانید، ولی سه روز را نه. بعضی های دیگر هم هستند که می توانید سه دقیقه با آنها باشید، نه سه ساعت. همیشه یادتان باشید که تاثیر رابطه های تان (خانواده و دوستان) روی شما، هم قوی است، هم نامحسوس.

آدم هایی که با آنها قدم می زنید، به معنای واقعی کلمه می توانند آهسته رفتن یا سریع قدم برداشتن تان را تعیین کنند. به همین نحو، شما هم نمی توانید مقاومت کنید و تحت تاثیر نگرش ها، کارها و رفتارهای برجسته ی اشخاصی قرار می گیرید که وقت تان را با آنها سپری می کنید.

بر اساس آن که آدم ها چگونه خودشان را نشان می دهند، تصمیم بگیرید چقدر می توانید از آنها تاثیر بپذیرید. می دانم کار خیلی سختی است. من در چند مورد مجبور شده ام این کار را انجام دهم، حتی با اعضای خانواده ام. به هر حال، من اجازه نمی دهم کارها یا نگرش های شخص دیگری، اثر تضعیف کننده ای روی من داشته باشد.

همسایه ای دارم که یک دوست سه دقیقه ای ست. برای سه دقیقه، یک صحبت کوتاه بسیار عالی داریم، ولی نمی توانیم برای سه ساعت با هم باشیم. می توانم با یک دوست قدیمی دوران دبیرستان، سه ساعت وقت بگذرانم، ولی او یک دوست سه روزه نیست.

در ضمن بعضی ها هستند که می توانم چند روز را با آنها سپری کنم، ولی با آنها به یک تعطیلات طولانی نمی روم. نگاهی به روابط تان بیندازید و مطئن شوید سه ساعت از وقت تان را برای یک فرد سه دقیقه ای صرف نمی کنید.

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن