اثر مرکب: توسعه ی روابط با آدم های موفق

اثر مرکب: توسعه ی روابط با آدم های موفق
مجموع 5 از 6 رای

اثر مرکب

اثر مرکب: توسعه ی روابط با آدم های موفق

در دو مقاله ی گذشته فقط درباره ی بیرون کردن اشخاصی صحبت کردیم که اثرات منفی دارند. در حالیکه این کار را انجام می دهید، می توانید جلوتر هم بروید. آدم هایی را شناسایی کنید که در زمینه هایی از زندگی که می خواهید در آنها پیشرفت کنید، ویژگی های مثبتی دارند؛ آدم هایی با همان موفقیت تجاری و مالی که مد نظرتان است، مهارت های تربیت فرزندی که دنبالش هستید، روابطی که مشتاق آن هستید و شیوه ای از زندگی که به آن علاقه مند هستید. بعد، وقت بیشتری را با آنها بگذرانید.

به سازمان ها، کسب و کارها و باشگاه های ورزشی ملحق شوید که این آدم ها دور هم جمع می شوند و دوست پیدا می کنند. من برای سپری کردن زمان با کیفیت و دیدن این افراد، حتی به سوی شهرهای دیگر رانندگی می کردم.

جیم ران  غیر از پدرم، مهم ترین راهنما و اثر گذارترین شخص در زندگی من بوده است. رابطه ی من با جیم نمونه ی یک ارتباط توسعه یافته است. هرچند فقط چند وعده ی غذایی خصوصی را با او صرف کرده ام و در مصاحبه هایم در پشت صحنه ی پیش از انجام سمینارها، وقت کمی را با او سپری کرده ام، ولی بیشترین زمانی که با جیم گذرانده ام گوش دادن به صحبت های او در ماشینم و خواندن مطالبش در اتاق نشیمن خانه ام بوده است.

بیش از هزاران ساعت آموزش مستقیم را از جیم دریافت کرده ام که ۹۹ درصدش از طریق کتاب ها و برنامه های صوتی اش بوده است. موضوع هیجان انگیز این است که مهم نیست کجای زندگی تان هستید؛ شاید در خانه سرگرم تربیت فرزندان کوچک یا مراقبت از والدین پیرتان باشید، یا زمانی طولانی را با آدم هایی کار می کنید که علایق مشترک کمی با آنها دارید یا خارج از شهر و خیلی دورتر از نزدیک ترین ساختمان اداری زندگی می کنید؛ در هر صورت می توانید مربی دلخواه تان را داشته باشید.

اگر آن مربی بهترین اندیشه ها، داستان ها و ایده هایش را در کتاب، سی دی و دی وی دی جمع آوری کرده باشد؛ منابع بی نهایتی برای استخراج در دسترس شماست. از آنها بهره برداری و استفاده کنید.

اگر می خواهید روابط بهتر، عمیق تر و معنادارتری داشته باشید، از خودتان بپرسید: “چه کسی همان نوع رابطه ای را دارد که من خواهانش هستم؟ چگونه می توانم زمان بیشتری را با آن شخص سپری کنم؟ ملاقات با چه کسی ست که می تواند به طور مثبتی روی من اثر بگذارد؟”

اجازه دهید درخشش و گرمای آنها به شما سرایت کند. با شخصی همراه شوید که فکر می کنید بهترین، عالی ترین و موفق ترین شخص در عرصه ی مد نظرتان است. آنها چه مطالبی می خوانند؟ برای ناهارشان چه چیزی می خورند؟ آن ارتباط چگونه می تواند روی شما اثر بگذارد؟

با پیوستن به گروه های شبکه ای، همایش های رسمی و سازمان های مشابه، می توانید ارتباط های تان را توسعه دهید. سازمان های خیریه، گروه های موسیقی و باشگاه هایی را پیدا کنید که آدم هایی که می خواهید از آنها پیروی کنید، آنها دور هم جمع می شوند.

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن