اثر مرکب: تغییر سخت است

اثر مرکب: تغییر سخت است
مجموع 5 از 9 رای

اثر مرکب

اثر مرکب : تغییر سخت است

چیزی وجود دارد که ۹۹ درصد آدم های شکست خورده و آدم های موفق در آن مشترک هستند؛ همه ی آنها از انجام دادن کارهای مشابه نفرت دارند. تفاوت در این است که آدم های موفق، آن کارها را به هر حال انجام می دهند، تغییر سخت است. به همین خاطر است مردم عادت های بدشان را عوض نمی کنند و خیلی از آنها، ناکام و ناخوش می شوند.

به هر حال، چیزی که من را درباره ی این واقعیت بیشتر ترغیب می کند این است که اگر تغییر راحت بود و همه آن را انجام می دادند، برای من و شما خیلی سخت تر می شد که سرتر از دیگران باشیم و آدم های فوق العاده موفقی شویم. معمولی بودن راحت است. غیر معمولی بودن چیزی ست که شما را از انبوه مردم جدا خواهد کرد.

همیشه خوشحال می شوم وقتی می دانم انجام کاری داشوار است. چرا؟ چون می دانم خیلی ها آن را انجام نمی دهند، بنابراین، برای من آسان تر خواهد بود که جلوی توده ی مردم گام بردارم و هدایت شان را به عهده بگیرم. من عاشق حرف های دکتر مارتین لوترکینگ هستم که عالمانه گفته است: “معیار شناخت یک انسان، موضع او در زمان آسایش و آسودگی نیست، بلکه موضع او در گیر و دار چالش هاست.”

وقتی با وجود دشواری، طاقت فرسایی و مشقت، انجام کاری را ادامه می دهید، آن وقت است که بهبود مورد نظرتان را کسب می کنید و در رقابت با دیگران نتایج بهتری بدست می آورید. اگر کاری سخت، پر دردسر یا ملال آور است، خب باشد. فقط انجامش دهید. آنقدر به انجام دادن آن ادامه دهید که جادوی اثر مرکب پاداشی سخاوتمندانه به شما بدهد.

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندکی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن