IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
آینده ی خود را خلق کنید

آینده ی خود را خلق کنید

آینده ی خود را خلق کنید

در بررسی هایی که طی سال های گذشته روی رهبران صورت گرفته، کیفیت ویژه ای در همه ی آنها شکل بارز داشته است. یک کیفیت است که همه ی رهبران بزرگ در آن مشترک هستند. و آن کیفیت پنداره است. رهبران دارای پنداره هستند، اما غیر رهبرها پنداره ندارند.

رهبران به آینده فکر می نگرند. به این فکر می کنند که به کجا می روند و چه می توانند بکنند تا به مقصد برسند. از سوی دیگر، کسانی که رهبر نیستند بیشتر به حال حاضر فکر می کنند و به مسائل موجود می اندیشند. آنها به گذشته فکر می کنند و نگران آن هستند. به چیزهایی فکر می کنند که توان تغییر آن را ندارند.

با این کیفیت، رهبری را، “آینده نگری” می نامیم. رهبران به خواسته های شان فکر می کنند، به این فکر می کنند که برای تحقق خواسته های خود چه بکنند. خبر خوش این است که وقتی به آینده فکر می کنید، در نقش یک هبر ظاهر می شوید و به زودی به نتایجی که رهبران به آن می رسند، دست پیدا می کنیم.

دکتر ادوارد بنفیلد، استاد دانشگاه هاروارد، بعد از پنجاه سال بررسی و پژوهش به این نتیجه رسیده است که “چشم انداز بلند مدت” مهم ترین عامل تعیین کننده ی موفقیت شخصی و مالی در زندگی است. او می گوید در حالی که در لحظه اکنون تصمیم می گیرید، باید به آینده فکر کنید. این یکی از بزرگ ترین کشفیاتی است که تا به امروز صورت گرفته است.

کمی فکر کنید! هر چه بیشتر به آینده فکر کنید، در لحظه ی حال تصمیمات بهتری می گیرید تا مطمئن شوید که آینده به واقعیت می پیوندد.

در برنامه ی استراتژیک شخصی، باید چشم انداز بلند مدتی از زندگی خود داشته باشید. باید در هر کاری که می کنید، آرمان سازی کنید. یک رویا و خیال پنج ساله ای برای خود در نظر بگیرید و به این فکر کنید اگر وضع به شکلی که شما می خواهید باشد، به کجا می رسید.

اما بزرگ ترین مانع هدف گذاری، داشتن “باورهای خود محدود کننده” است. به عبارت دیگر، در زمینه های مختلف خود را عاجز و درمانده می بینید و در نتیجه ی آن، با دست کم گرفتن خود، یا هدفی را در نظر نمی گیرید و یا هدف های بیش از اندازه ساده و ابتدایی برای خود تعیین می کنید.

تصور کنید محدودیتی در کار نیست

با ترکیب کردن آرمان سازی و آینده نگری، فرایند خود محدود سازی را ملغا می کنید. تصور می کنید همواره از استعدادها و قابلیت های فراوانی برخوردارید که با استفاده از آن می توانید به هدف هایی که برای خودتان در نظر گرفته اید، برسید. تصور کنید که دارای دوستان، قراردادها و روابطی هستید تا درها را به روی شما بگشایند و به آنچه به واقع می خواهید دست پیدا می کنید.

تصور می کنید که هیچ محدودیتی در کار نیست و می توانید برای دستیابی به هدف تان هر کاری را لازم است، انجام بدهید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar