آیا شما خلاق هستید

آیا شما خلاق هستید
مجموع 5 از 1 رای

خلاق

آیا شما خلاق هستید؟

 برای این که سرنخی به دست تان بدهیم، بیایید به چند سوالی نگاه بیندازیم که ممکن است عجیب به نظر برسند:

 آیا در خانه روزنامه، مجله یا کتاب هایی دارید که به خودتان قول داده اید بخوانید، ولی هنوز نتوانسته اید وقتش را پیدا کنید؟

پاسخ بیش از ۹۵٪ مردم به این سوال، مثبت است، آنها فکر می کنند توانایی خاصی در به تاخیر انداختن کارها دارند. البته تصورشان درست است اما کنار این ویژگی، خلاقیت زیادی هم دارند! کمی به آن فکر کنید. هر روز از هفته های طولانی، ماهها یا سالها، مغزشان جالب ترین عذرها را بابت نخواندن آن کتاب ها و مجله ها بافته است. این که خلاقیت شان مستقیما به انجام ندادن کارها برمی گردد، بی ربط است و این ویژگی هنوز هم یک جور خلاقیت استثنایی است و چنان منبع انرژی بی حد و حصری دارد که گاه ممکن است تمام عمر طول بکشد.
آیا زنده هستید؟
پاسخ ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما پرسش از حقیقتی معنادار پرده برمی دارد. در زندگی برای جان سالم به در بردن از روزها، مغز خارق العاده تان دهها هزار فکر، واکنش و راه حل برای مشکلات می سازد و اگر این کار را نکند، زمان شما روی زمین به پایان می رسد. همین واقعیت که شما زنده اید، خلاقیت زیادتان را ثابت می کند. گسترش و رها کردن هوش عظیم خلاقه ای که دارید، به شما کمک می کند روش کار و راههای رشد آن را کشف کنید .

هوش خلاق چیست؟

توانایی شما برای خلق ایده های جدید، حل مشکلات به روشی منحصر به فرد و همچنین یک سر و گردن بالاتر از بقیه ایستادن.

سری مقالات هوش خلاق را دنبال کنید.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن