آگاهی از تاثیر وضعیت بدن

آگاهی از تاثیر وضعیت بدن
مجموع 5 از 1 رای

وضعیت بدن

آگاهی از تاثیر وضعیت بدن

شیوه ی قرار گیری بدن و حالتی که به خود می گیرید، احساس شما را درباره ی خود و دیگران نشان می دهد. تِلِپی نشستن، پایین انداختن شانه ها و آویزان بودن شکم، تصویر خوشایندی از شما ارائه نمی دهد و نشان دهنده ی تصویری ضعیف راجع به خود است. شخصی که سرش را بالا گرفته است و با سینه ی گشاده و قدم های محکم به شما نزدیک می شود، همان کسی است که توجه شما را به خود جلب می کند.

شیوه ی به کار گیری و استفاده از بدن تعیین می کند که چه احساسی درباره ی خودتان دارید و تصور دیگران از شما چیست. براساس تصویری که افراد از خود به نمایش می گذارند، می توانند شغل یا شهرتی را به دست بیاورند یا از دست بدهند یا رابطه ای را محکم تر کنند یا آن را به هم بزنند.

در یک روز شلوغ در خیابان اصلی شهر قدم بزنید و مردمی که از آنجا می گذرند مشاهده کنید. به افرادی که حس خوبی نسبت به خود دارند دقت کنید. می بینید که با آرامش راه می روند. حرکات شان باور پذیر است، شانه ها را به عقب کشیده اند و سرشان را بالا گرفته اند.

همچنان افرادی را که از خیابان عبور می کنند تحت نظر بگیرید و ببینید کسانی که با خودشان راحت نیستند چگونه حرکت می کنند. سرشان در شانه ها فرو رفته، دست ها روز سینه جمع شده است و بیحال و یکنواخت قدم می زنند. آنها بسیار غمگین و مایوس به نظر می رسند.

کسانیکه احساس خوبی ندارند، در لباس های شان مخفی می شوند؛ حالت بدن شان افتاده است و تقریبا نباید از آنها لبخندی حقیقی انتظار داشت.

وضعیت بدن و حرکات و حالات چهره نشان دهنده ی احساس شما درباره ی خود و تعیین کننده ی تصور دیگران از شماست.

با حالتی که به خود می گیرید نه تنها تعیین می کنید که مردم با چه دیدی به شما نگاه کنند، بلکه چهارچوب ذهنی خود را نیز مشخص می کنید. تصویری که از خود ارائه می دهید، حس و حال و نگرش تان را منعکس می کند و البته بر دیگران نیز تاثیر می گذارد.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
عمل چانهآموزشگاه زبان Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
آموزشگاه زبان

محتوای سایت کاملا کاربردی و مفید است

عمل چانه

سپاس از مطالب عالیتون