یک گام جلوتر عمل کنید

یک گام جلوتر عمل کنید
مجموع 5 از 2 رای

یک گام جلوتر عمل کنید
یک گام جلوتر عمل کنید

پیشتر درباره ی یک گام جلوتر لباس پوشیدن و یک گام جلوتر صحبت کردن مطالبی را آوردیم. اکنون باید یک گام جلوتر عمل کنید. می دانم کار بسیار سختی است، ولی بنا هم نبود کار ساده ای در پیش داشته باشیم.

برای اینکه بازیگر قانون باشید، باید تلاش بیشتری داشته باشید و به جزئیات توجه بیشتری کنید. در کل برنامه ی ما، چیزی دشوارتر از سخت کار کردن است، اما نتیجه عالی خواهد بود. در حقیقت بازیگر قانون شدن، به طور خودکار شما را برای گرفتن ترفیع، مهیا و واجد شرایط می نماید.

اجرا و ادامه ی قوانین نیازمند قدرت، شخصیت، قدرت اراده و انتخاب، صداقت، تجربه، ذکاوت فراوان، شجاعت، فداکاری، فعالیت، جسارت و محبوبیت می باشد. اگر دارای همه ی این صفات باشید، به طور حتم ترفیع خواهید گرفت.

بنابراین یک گام جلوتر عمل کنید. به طرز ورود رئیس خود نگاه کنید. چیزی متوجه می شوید؟ ببینید چگونه تلفن ها را پاسخ می دهد، با کارمندان حرف می زند، ارباب رجوع را راضی می کند، چگونه قلم به دست می گیرد، طرز آویزان کردن کت اش چگونه است. باز کردن درب دفتر، نشستن، ایستادن و هر آنچه انجام می دهد.

مطمئنا تغییر رفتار او را متوجه شده اید، هنگامی که به سراغ میز مدیر جزء یا تیم تدارکات یا نیروهای فروش می رود.

اینکه بخواهید یک گام جلوتر عمل کنید، نیازمند چه چیز است:

  • بیشترین یقین و اعتماد را به خود داشته باشید.
  • عاقل تر باشید.
  • اطمینان خاطر بیشتری داشته باشید.
  • شما می باید آرام، با نزاکت، موقر و کارآزموده باشید، نه اینکه پرخاشگر و فخر فروش.

یک تمرین ساده: آیا شما دفتر شخصی دارید؟ وقتی افراد درب دفتر شما را می زنند، چه می گویید؟ “لطفا بفرمایید داخل”؟ یا یک گام بالاتر “بفرمایید”؟ هر چه موقعیت بالاتری داشته باشید، زمان کمتری برای تلف کردن در اختیار دارید. شما خوش ظاهرتر و سریع تر خواهید شد، شیک تر و متناسب تر.

شما وقت زیادی برای تلف کردن یا به کار بردن اصطلاحات طولانی ندارید. یک “بفرمایید” ساده از همه چیز بهتر خواهد بود. شما باید مصلحت اندیش باشید. این یک راز است.

(منبع: قانون موفقیت در بازار کار، ریچارد تمپلر)

ادامه مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن