IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو تبلیغات تبلیغات کلیکی تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی
دستورالعمل های پنهان را شناسایی کنید

گرایش های نهفته و دستورالعمل های پنهان را شناسایی کنید

گرایش های نهفته و دستورالعمل های پنهان را شناسایی کنید

هنگامی که رئیس شما می گوید؛ قصد دارد با برقراری کلاسی، روابط کارمندان و ارباب رجوع را بهبود بخشد و در آن کلاس به شما لبخند زدن را آموزش دهد، حماقت نکنید. مسئله، ارتباطی به لبخند زدن شما به ارباب رجوع ندارد. بلکه رئیس شما در جستجوی چاره ای است تا در زمان ارزیابی خوب به نظر برسد.

نیاز است طوری ظاهر شود که گویی تلاش همه جانبه، ابتکار و انگیزه وجود دارد. بنابراین همه ی شما اقدام کنید و در کلاس شرکت نمایید و لبخند زدن را تمرین کنید. زیرا رئیس شما نمی تواند برای شما خط مشی را مشخص کند که به ارباب رجوع لبخند بزنید یا نزنید، بلکه تمام آنچه او می خواهد این است، در زمان ارزیابی بدرخشید. از این قبیل اتفاقات بیش از آنچه افراد مایلند در موردش فکر کنند، در محل کار پیش می آید.

در گذشته هر دوشنبه، دانشکده کلاس هایی درباره ی دفترداری و لیست حقوق برگزار می کرد که من هم برای شرکت در آنها داوطلب شدم. رئیسم تصور می کرد که من علاقه مند و مشتاق این مباحث هستم. در صورتیکه من فقط می خواستم دوشنبه ها از دفتر بیرون باشم، چون روزی بود که همه ی ما باید کارهای مان را تکمیل می کردیم و برگه های زیادی را پر می کردیم و من از آن کار متنفر بودم. به نظرم در رفتن به دانشکده راه نجات خوبی بود.

درباره ی انگیزه ی هر چیز و هر کس تردید داشته باشید، نه به این معنا که فردی بدگمان باشید؛ بلکه تمام آنچه را که باید مراقبت کنید، این است که مراقب دستور کارهای پنهان باشید. شاید به هیچ طریق تاثیری بر شما نگذارد، اما مسلط بودن بر جریانات در حال رخداد، لازم خواهد بود.

زمانی برای رئیسی کار می کردم که همیشه علاقه مند بود آخرین نفری باشد که دفتر را ترک می کند و من تصور می کردم، او بسیار سخت کوش و هوشیار است. وقتی دلیل دیر رفتنش را متوجه شدم که به علت کلاهبرداری دستگیر شد. چون پس از اینکه همه ی افراد محل کار را ترک می کردند، فرصتی به دست می آورد و دفاتر را دستکاری می کرد و این منِ نادان بودم که روحیه ی مشتاق او را تحسین می کردم.

همیشه بپرسید:

همانطور که گفته شد؛ بدگمان نشود، بلکه حقایق را دریابید.

(منبع: قانون موفقیت در بازار کار، ریچارد تمپلر)

ادامه مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar