IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی محتوا برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی تبلیغات تواضع تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ساخت هویت تجاری سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هشتگ وب فارسی وبینار ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کلانا گل فروشی

کسب مهارت سخنرانی (۳)

در ادامه ی سری مقالات کسب مهارت سخنرانی مطلب زیر را دنبال کنید.

کاملا صاف بایستید ، به چشم حاضران نگاه کنید و طوری حرف بزنید که انگار آنها به شما بدهکار هستند.

تصور کنید آنها برای این در آن مکان جمع شده اند که از شما بخواهند مهلت پرداخت بدهی خود را تمدید کنند. تأثیر روانی این تصور برای شما بسیار سودمند خواهد بود. از باز و بستن دکمه های کت خود خودداری کنید و برای آن که کسی متوجه اضطراب شما نشود دستان خود را به پشت خود برده و در هم گره کنید یا انگشتان پایتان را توی کفش به هم بفشارید. به طور کلی یادتان باشد که مخفی شدن پشت وسایل، کار خوبی نیست اما اگر بار اولتان است که سخنرانی می کنید احتمالا گرفتن دسته ی صندلی یا میز یا محکم گرفتن سکه ای در مشت خود می تواند کمی به شما شهامت ببخشد. آیا میدانید تدی روزولت چگونه اعتماد به نفس و شهامت خود را حفظ می کرد؟ آیا او ذاتا از چنین روحیه ای برخوردار بود؟ نه، ابدا. او در زندگینامه ی خود اعتراف می کند: «من پسری مریض احوال و عصبی بودم و در جوانی نسبت به توانایی های خود شک داشتم و اعتماد به نفسم ضعیف بود. در نتیجه مجبور بودم با رنج و زحمت بسیار هم از نظر جسمانی، هم روحی و روانی خود را تمرین دهم.»

البته او در جای دیگری از کتاب خود در مورد موفقیت خود می نویسد: هنگامی که پسر بچه ای بیش نبودم در یکی از مجلات داستانی خواندم که خیلی تحت تأثیر قرار گرفتم. در این داستان ناخدای یک کشتی جنگی انگلیسی برای افراد زیردست خود توضیح میدهد که چگونه می توان به فرد شجاعی تبدیل شد. او می گوید: در ابتدا هرکس که وارد عملیات جنگی میشود دچار ترس میشود ولی برای غلبه بر آن باید به خود تلقین کنید که موضوعی برای ترس وجود ندارد و می توانید بدون هراس عمل کنید. وقتی مدتی را به همین ترتیب طی کردید این تلقین به واقعیت تبدیل می شود و به مرد شجاعی تبدیل می گردید.

خود من از همین روش استفاده کردم. در ابتدا از خیلی چیزها، از خرس های خاکستری گرفته تا اسبهای وحشی و سربازان تفنگ به دست، وحشت داشتم. اما با وانمود به این که نمی ترسم، کم کم ترس در وجودم از بین رفت.» شما نیز می توانید از این روش استفاده کنید مارشال فوش می گوید: در جنگ، بهترین دفاع حمله است. پس بر علیه ترس های خود حالت تهاجمی به خود بگیرید و به مبارزه برخیزید و آنها را شکست دهید.

منبع: آیین سخنرانی (دیل کارنگی )

سری مقالات کسب مهارت سخنرانی را دنبال کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar