چهره تان صحبت می کند

چهره تان صحبت می کند
به این مقاله امتیاز دهید

شناسایی حالاتی از چهره که پیام گفتاری را تقویت می کند

مانند همه ی حرکات و حالات دیگر ، هر آنچه صورتتان نشان می دهد باورپذیرتر از گفته های شماست. وقتی شخصی را که با او به شما خوش می گذرد می بینید ، ابروهایتان بالا می رود. هنگام خواندن کارنامه ی فرزندتان ممکن است اخم کنید. وقتی شخص مورد علاقه تان به شما نزدیک می شود لبخند می زنید و به این صورت حالات چهره تان با پیام گفتاری شما هماهنگ است.

اگر به عروستان بگویید که چقدر از دیدنش خوشحالید و حالات چهره تان طوری است که انگار لیمو خورده اید یا در آب سرد یخ زده اید ، اگر او خود را عقب کشید تعجب نکنید.

حرکات باز صورت که در آن ها چشم ها مشتاق و دهان ها بی حرکت و سر کمی با علاقه کج شده است حرکاتی پذیرا و اطمینان بخش اند. حرکات چهره در ترکیب با زبان مثبت و صدای تنظیم شده ، پیام گفتاری را تقویت می کنند. اگر در حال صحبت کردن یا گوش دادن اید و می خواهید نشان دهید که طرف مقابل را می پذیرید و آماده اید تا به او فرصتی بدهید ، اطمینان حاصل کنید که حالات چهره تان گشاده است و با گفتارتان مطابقت دارد. حرکات متناقض ، پیام های در همی را منتقل می کند.

برای آنکه صدایتان را به درستی تنظیم کنید تا شما را در بهترین حالتتان نشان دهد ، از نفس کشیدن درست شروع کنید. درست مانند نوزادان از شکم نفس بکشید. بعد از اینکه این تکنیک را خوب یاد گرفتید و اجرا کردید ، برای بهبود و منعطف تر شدن تارهای صوتی تان شروع به زمزمه کنید. صدای نرم و تنظیم شده طنین انداز می شود و از بنیادی محکم نشات می گیرد.

پیام چهره ها

مایلز در لندن و نامزدش لارا در منچستر زندگی می کنند. وقتی لارا به دیدن مایلز میرود به دلیل فاصله ی زیاد بین دو شهر چند روز در خانه ی مایلز با مادرش تینا زندگی می کند ، می ماند. از نظر تینا ، لارا دختری دوست داشتنی است و او را بخاطر توجهی که به مایلز نشان می دهد تحسین می کند. اعتماد به نفس مایلز از زمان آشنایی اش با لارا بیشتر شده و تینا می داند که لارا نقش موثری در این باره داشته است. با این همه ، تینا وابستگی شدید لارا را به مایلز و این قضیه را که لارا هنگام سر زدن به آنها برای گفت و گو پیش قدم نمی شود نمی پسندد. همیشه تینا آغازگر مکالمه است و هنگام آماده کردن میز شام از لارا کمک می گیرد. صدای لارا کمی خش دارد و این باعث آزار او می شود. لارا به مایلز گفت که احساس می کند مادرش او را دوست ندارد. اگرچه تینا بعضی از خصوصیات او را دوست داشت اما برخی از آنها را نیز نمی پسندید. تینا تصور می کرد که در برخورد با لارا گشاده رو است. آنچه او تشخیص نمی داد این بود که حالت چهره اش آن قدر که تصور می کرد باز و پذیرا نبود و لارا با دیدن آن واکنش نشان می داد.

به دلیل تاثیرات قوی غیر کلامی ، حرکاتی را انتخاب کنید که نشان دهنده ی پیامی است که می خواهید منتقل کنید.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن