چرا کارکنان شرکت را ترک می‌کنند؟

 چرا کارکنان شرکت را ترک می‌کنند؟
مجموع 5 از 2 رای

استعفا

اگر شرکت به کارکنان خود توجه نکند به زودی شاهد خواهید بود که کارکنانتان شرکت را ترک خواهند کرد. فقدان توجه و احترام، تأخیر در بازبینی عملکرد، و ارتباط ضعیف بین مدیر و کارکنان باعث خواهد شد که بسیاری از کارکنان به دنبال موقعیت بهتر باشند. حتی تغییرات در زندگی مانند فرزنددار شدن و خواستن فرصت بیشتر برای با خانواده بودن، کارکنان را به داشتن یک موقعیت جدید ترغیب می‌کند. پس شما برای این موضوع چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

به عنوان مدیر، دانستن اینکه چرا کارکنانتان از شرکت می‌روند به شما کمک می‌کند که از خطاهای احتمالی پیشگیری کنید. شما می‌توانید یک مصاحبه‌ی خروجی را ترتیب دهید تا بفهمید دقیقاً چرا کارکنانتان تصمیم به ترک کار دارند.

در واقع شما از دلایل آن‌ها برای جابه‌جایی شگفت‌زده خواهید شد: در یک نظرسنجی که توسط گروه تحقیقاتی صورت گرفته است، ۲۵ درصد از افراد اذعان داشتند که شناخته نشدن در شرکت مهم‌ترین دلیل یک کارمند خوب برای ترک کار است.

فراموش نکنید، اگرچه کارمند شما در حال ترک کار است، شما باید با احترام با او برخورد کنید. اگر شما با کارمندی که در حال ترک کار است منصفانه برخورد نکنید، هرکسی اعم از همکاران، جویندگان کار و یا حتی مشتریان شما، از آن اطلاع پیدا خواهند کرد.(مطلبی پیرامون اخراج پیش از این منتشر کردیم که خواندن آن خالی از لطف نیست.)

نیروی کار امروزه واقعاً چه چیزی را طلب می‌کند؟

در محیط کسب و کار امروز، هر قدر هم که به کارکنان مسئولیت‌های کلی و اهداف بلندمدت سپرده شود، به آن‌ها گفته نمی‌شود که چه کاری انجام دهند و چگونه انجام دهند. آن‌ها، تنها کسانی خواهند بود که در مورد کار و چگونگی انجام آن پاسخگو خواهند بود. مهم این است که کار انجام شود.

حتی اگر شما در حال برنده شدن در جنگ استخدامی هستید، فکر نکنید که برنده شده‌اید. موضوع مهم‌تر، حفظ کردن آن است. اگر شما می‌خواهید کارکنانتان را حفظ کنید، نیاز به اثبات این خواهید داشت که واقعاً برای آن‌ها ارزش قائل هستید.

(منبع: ایجاد انگیزه در کارکنان ترجمۀ حسام سعیدی)

برچسب ها:

3
دیدگاه بگذارید

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
مهديه رفيعيبهناز ذبيح زادهم جبلي Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
م جبلي
م جبلي

حفظ کردنش کار راحتیه اگه تو مراحل مصاحبه تظاهر نکرده باشیم و همیشه خودمون باشیم …

بهناز ذبيح زاده
بهناز ذبيح زاده

خواندم ، جالب بود ممنونم ???

مهديه رفيعي
مهديه رفيعي

عدم توجه !!!
فاکتور بسیار مهم و تاثیرگزار بر روی کارمندان است!
به کارمندان خود توجه کنیم و سازمانی ایده آل داشته باشیم
مفید بود ممنون?