پیتر دراکر و ده قانون موفقیت او

پیتر دراکر و ده قانون موفقیت او
به این مقاله امتیاز دهید

پیتر دراکر
پیتر دراکر و ده قانون موفقیت او

پیتر دراکر یکی از برجسته ترین نویسندگان عصر حاضر در حوزه مدیریت بود. نوشته های او در حوزه مدیریت باعث معروفیت او شد. تاکید وی بیشتر روی مسئله روابط انسانی در مدیریت است و دیدگاههای او در مورد مدیریت در سراسر جهان مورد استقبال واقع شده است. پیتر دراکر پدر علم مدیریت نوین، تئوری مدیریت را به یک شاخه جدی تبدیل کرد. او در طول زندگی حرفه ای اش که تقریبا به ۷۰ سال می رسید، انقلابی را در شیوه های نوین کسب و کار به وجود آورد که تحولات دور از دسترس همچون غیر متمرکزسازی، خصوصی سازی و توانمندسازی را تحت تاثیر قرار میداد.

دراکر جزو اولین افرادی بود که در مورد ظهور جامعه اطلاعاتی سخنرانی کرد، و در سال ۱۹۵۹ اصطلاح “دانش ورزان” را ابداع نمود. سبک وی در ساده گویی و استفاده از زبان ساده برای بیان استراتژیهای پیچیده کسب و کار، از سوی مدیران کسب و کار و نهادهای اجتماعی در سراسر جهان مورد استقبال قرار گرفت.

تاثیر نظرات و دیدگاههای وی هر روز در تعداد بیشماری از کسب و کارها و تصمیم گیری های سیاسی در تمام جهان احساس می شود. و اما درسهایی که پیتر دراکر “پدر مدیریت نوین” به کارآفرینان می آموزد:

١- خود توسعه ای را تمرین کنید
خود توسعه ای موضوع اصلی تمام نوشته ها و آموزه های دراکر است. او مینویسد” مهم این است که دانش ورز وقتی به سن میانسالی رسید از خود یک انسان بسازد و پرورش دهد نه یک حسابدار مالیاتی یا یک مهندس هیدرولیک.” در مورد زندگیتان فکر کنید، هم به زمان حال و هم به جایی که قرار است در آینده بروید. فقط به کارتان فکر نکنید، به زندگی خارج از کار هم فکر کنید. ببینید چه چیزی کار می کند، چه چیزی کار نمی کند، چه چیزهایی را احتمالا باید اضافه کنید و چه چیزهایی را حذف.

۲- مراقب کارمندانتان باشید

مراقب افرادی که برای شما کار می کنند باشید، چرا که هر کسب و کاری فارغ از نوع فعالیتش، در نهایت به کسب و کار مردم ختم میشود.

ادامه ی مقاله ی پیتر دراکر و ده قانون موفقیت او را دنبال کنید


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن