IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی محتوا برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی تبلیغات تواضع تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ساخت هویت تجاری سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هشتگ وب فارسی وبینار ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کلانا گل فروشی
پیتر دراکر

پیتر دراکر و ده قانون موفقیت او

پیتر دراکر و ده قانون موفقیت او

پیتر دراکر یکی از برجسته ترین نویسندگان عصر حاضر در حوزه مدیریت بود. نوشته های او در حوزه مدیریت باعث معروفیت او شد. تاکید وی بیشتر روی مسئله روابط انسانی در مدیریت است و دیدگاههای او در مورد مدیریت در سراسر جهان مورد استقبال واقع شده است. پیتر دراکر پدر علم مدیریت نوین، تئوری مدیریت را به یک شاخه جدی تبدیل کرد. او در طول زندگی حرفه ای اش که تقریبا به ۷۰ سال می رسید، انقلابی را در شیوه های نوین کسب و کار به وجود آورد که تحولات دور از دسترس همچون غیر متمرکزسازی، خصوصی سازی و توانمندسازی را تحت تاثیر قرار میداد.

دراکر جزو اولین افرادی بود که در مورد ظهور جامعه اطلاعاتی سخنرانی کرد، و در سال ۱۹۵۹ اصطلاح “دانش ورزان” را ابداع نمود. سبک وی در ساده گویی و استفاده از زبان ساده برای بیان استراتژیهای پیچیده کسب و کار، از سوی مدیران کسب و کار و نهادهای اجتماعی در سراسر جهان مورد استقبال قرار گرفت.

تاثیر نظرات و دیدگاههای وی هر روز در تعداد بیشماری از کسب و کارها و تصمیم گیری های سیاسی در تمام جهان احساس می شود. و اما درسهایی که پیتر دراکر “پدر مدیریت نوین” به کارآفرینان می آموزد:

١- خود توسعه ای را تمرین کنید
خود توسعه ای موضوع اصلی تمام نوشته ها و آموزه های دراکر است. او مینویسد” مهم این است که دانش ورز وقتی به سن میانسالی رسید از خود یک انسان بسازد و پرورش دهد نه یک حسابدار مالیاتی یا یک مهندس هیدرولیک.” در مورد زندگیتان فکر کنید، هم به زمان حال و هم به جایی که قرار است در آینده بروید. فقط به کارتان فکر نکنید، به زندگی خارج از کار هم فکر کنید. ببینید چه چیزی کار می کند، چه چیزی کار نمی کند، چه چیزهایی را احتمالا باید اضافه کنید و چه چیزهایی را حذف.

۲- مراقب کارمندانتان باشید

مراقب افرادی که برای شما کار می کنند باشید، چرا که هر کسب و کاری فارغ از نوع فعالیتش، در نهایت به کسب و کار مردم ختم میشود.

ادامه ی مقاله ی پیتر دراکر و ده قانون موفقیت او را دنبال کنید

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar