هرگز برای دیگران سرپوش گذاری نکنید.

هرگز برای دیگران سرپوش گذاری نکنید.
مجموع 5 از 2 رای

هرگز برای دیگران سرپوش گذاری نکنید
هرگز برای دیگران سرپوش گذاری نکنید

بازیگر قانون بودن یعنی اینکه استانداردهای متعالی ای را برای خود تنظیم کرده اید، که دیگران این معیارها را ندارند. آنها به اندازه ی شما قطعا موفق نخواهند بود و تلاش خواهند کرد تا حد ممکن، موفقیت های شما را کاهش بدهند، یا شما را در حیله های خود درگیر کنند. البته شما خوشحال باشید که قانونی دارید که تحت آن هرگز و تحت هیچ شرایطی، بر کار دیگران سرپوش نمی گذارید.

اگر تصمیم بگیرید برای حرکات اشتباه دیگران سرپوش گذاری کنید، زندگی شما را به قدری پیچیده خواهد کرد که واقعا ارزشش را نخواهد داشت! آیا فقط برای همکاران نزدیک خود حاضر به این کار می شوید، یا برای هر کسی که درخواست کند؟ آیا فقط وقایع جزئی را سرپوش می گذارید یا حتی وقایع بزرگ تر را هم نادیده می گیرید؟

درباره ی کلاهبرداری چطور؟ قصورات جنایی؟ وقتی لو رفتید چه می کنید و چه می گویید؟ چگونه برکناری تان و این اتفاقات را برای خانواده ی خود توضیح می دهید؟

اگر از شما برای یک دوست و همکار نزدیک خواسته بشود که مخفی کاری ای بنمایید، چگونه با این قضیه کنار می آیید؟ آیا می توانید به راحتی و قاطعانه بگویید “نه”؟ البته شما برای توضیح دادن، اجباری ندارید، بلکه می توانید با لحن نرم تری بگویید: “لطفا از من این را درخواست نکن، وگرنه مجبورم پاسخ نه بدهم.”

با استفاده از این جمله هم احترام طرف مقابل را حفظ کنید و هم خودتان را نجات بخشید.

وقتی اینطور عمل می کنید، برای شما به مرور، ساده تر خواهد شد تا شخصیت فردی را پیدا کنید که هرگز برای دیگران حاضر به مخفی کاری و سرپوش گذاری نخواهد بود. سخت ترین بخش اجرای این قانون، نادیده گرفتن استفاده های عاطفی است که اغلب با این درخواست ها همراه می باشد.

اگر آنها با ساده شمردن شما از این شیوه استفاده کرده اند، پس چرا شما همین رفتار را نداشته باشید و آنها را دست کم نگیرید؟ آنها پیش از این با بهره جستن از این شیوه برای شما نقشه کشیده اند.

اگر آنها شما را تحت فشار قرار دادند، شما نیز از این تکنیک استفاده کنید و مانند نواری که گیر می کند عمل کنید، فقط بگویید: “نه نمی توانم، لطفا از من نخواه”.

همیشه به خاطر داشته باشید که دوست واقعی هرگز از شما نمی خواهد برایش مخفی کاری کنید.

(منبع: قانون موفقیت در بازار کار، ریچارد تمپلر)

ادامه ی مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن