هدف عمده و قطعی شما

هدف عمده و قطعی شما
مجموع 5 از 2 رای

هدف عمده و قطعی شما

هدف عمده و قطعی شما

هدف و مقصود عمده و قطعی شما، همان تک هدفی است که در لحظه برای شما بیشترین اهمیت را دارد. این معمولا همان هدفی است که به شما کمک می کند تا به هدف های دیگر خود دست پیدا کنید. این هدف عمده باید دارای خصوصیات زیر باشد:

  • باید چیزی باشد که شخصا آن را به واقع بخواهید. میل شما برای رسیدن به این هدف باید به قدری شدید باشد که فکر رسیدن به آن شما را به هیجان بیاورد و شادمان تان بکند.
  • این هدف باید روشن و مشخص باشد. باید بتوانید آن را در قالب کلام تعریف بکنید. باید بتوانید آن را چنان شفاف و روشن بنویسید که اگر کودکی آن را بخواند، بفهمد شما چه می خواهید و متوجه شود که آیا به این هدف دست یافته اید یا نه.
  • هدف باید قابل اندازه گیری باشد. به جای اینکه بگویید: “پول زیاد می خواهم”، باید مثلا بگویید: “تا فلان تاریخ می خواهم درآمد سالانه ام به ۱۰۰ هزار دلار برسد.”
  • هدف باید باور کردنی و قابل حصول باشد. هدف شما نمی تواند آنقدر بزرگ یا آنقدر مسخره باشد که عملا دستیابی به آن غیر ممکن باشد.
  • هدف عمده ی شما باید به درجه ای منطقی و شاید پنجاه به پنجاه شانس دستیابی داشته باشد. اگر تا کنون به هدف عمده ای دست نیافته اید، هدفی را برای خود در نظر بگیرید که ۸۰ تا ۹۰ درصد شانس موفقیت داشته باشد. به خودتان سخت نگیرید و یا دست کم در شروع، این کار را نکنید. بعدها می توانید هدف های عظیم برای خود در نظر بگیرید که احتمال موفقیت در آنها کم باشد و با این حال در موقعیتی قرار بگیرید که به این هدف ها دست پیدا کنید.
  • هدف اصلی شما باید با سایر هدف های تان همخوانی داشته باشد. مثلا نمی توانید خواهان موفقیت های مالی باشید و از سوی دیگر همه روزه ساعات طولانی را به گلف بازی بگذرانید. به عبارت دیگر، هدف های اصلی شما با هدف های کوچک تر شما باید همخوانی داشته باشند.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن